» Адвокати екс-нардепа Мартиненка вдаються до нової  стратегії захисту

28 червень 2022, Вівторок, 07:53

Адвокати екс-нардепа Мартиненка вдаються до нової  стратегії захисту

29 Листопада 2018г.
Мартыненка

Екс-нардеп Микола Мартиненко намагатиметься отримати виправдувальний вирок шляхом визнання українським судом недопустимими доказів, які НАБУ отримало за результатами міжнародної співпраці.

Про йдеться у публікації видання Українська правда, повідомляє Резонанс. Прокурори САП подали суду 209 томів справи, з яких половина – це документи, отримані внаслідок міжнародної співпраці, підкреслюють автори публікації.

Серед зібраних доказів – томи банківських документів. Ключовою є інформація від швейцарських банків, де Мартиненко фігурує як бенефіціар компанії, що отримувала відкати. Іноземним правоохоронцям вдалося отримати величезну доказову базу під час обшуків та інших слідчих дій за кордоном, які проводилися за запитами НАБУ.

Раніше НАБУ повідомляло про щонайменше 50 таких запитів у цій справі. "Очевидно, Мартиненко планує відрізати незручну доказову базу через те, що НАБУ начебто отримало ці матеріали незаконно", – переконані автори публікації.

Зробити це збираються, вказуючи на те що детективи НАБУ нібито мали слати запити закордон і отримувати відповіді через Генпрокуратуру, а не напряму.

"Його захист проситиме український суд визнати ці документи недопустимими доказами. Простою мовою – не брати ці документи до уваги взагалі через начебто відсутність у НАБУ повноважень їх запитувати", – стверджують автори.

Федеральний суд Швейцарії у травні  2017 р. відхилив вимоги компанії Мартиненка та визнав безсумнівним право НАБУ на подання міжнародних запитів про надання правової допомоги. А у червні того ж року швейцарський Верховний суд в апеляції підтвердив  рішення першої інстанції про законність передачі доказів швейцарцями в НАБУ у справі М.Мартиненка.