30 вересень 2023, Субота, 05:07

Активи Фірташа в Україні будуть націоналізовані в першу чергу

4 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 4 жовтня. Резонанс. Державне бюро розслідувань передало до Кабміну список російських компаній та громадян для включення їх до санкційного списку. Тепер документ має розглянути Рада національної безпеки та оборони й ухвалити рішення про примусове вилучення майна та застосування санкцій.

Деталі

До списку підприємств потрапили й компанії, які належать Дмитру Фірташу. Це - ТОВ "Межирічанський гірничо-збагачувальний комбінат" та ТОВ "Морський спеціалізований порт "Ніка-Тера".

Фірташ є власником холдингу Ostchem Holding Limited, який володіє акціями українських підприємств Черкаський Азот, РівнеАзот, Нітроферт, Украферт та інші, які також можуть бути націоналізовані. Низку з них вже викривали на зв’язках з росією.

Зокрема у 2019 році російська некомерційна організація "Фонд промислових активів" заявила, що тримає їх у заставі. Окрім того, більшість підприємств Фірташа перебувають у заставі в російських банках, що свідчить про прямий вплив на рішення українського бізнесмена з країни-агресора.

Раніше суд арештував та передав в управління АРМА корпоративні права 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем, які також належали Фірташу.