04 грудень 2023, Понеділок, 17:42

Аласанія оскаржує в ОАСК скасування допуску до держтаємниці

1 Червня 2020г.
P71011 112058 930x450

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов Зурабі Аласанії до Служби безпеки України. Позивач просить суд визнати протиправним розпорядження Центрального управління СБУ, яким було скасовано його допуск до державної таємниці.

Про це інформує Резонанс із посиланням на пресслужбу ОАСК.

На думку Аласанії, висновки спецслужби про скасування його допуску до держтаємниці, були передчасними та такими, що винесені без повного та об’єктивного дослідження фактів.

Наразі судом вирішується питання про відкриття провадження в адміністративній справі.  

Як нагадує Резонанс, три роки тому працівники Національної телекомпанії України, незалежні профспілки, ряд громадських організацій, зокрема, ГО «Всеукраїнський форум «Українська альтернатива», ВГО «Українська Координаційна Рада», інші, а також активісти Політичної Партії «ПАТРІОТ» провели під стінами Кабінету міністрів України попереджувальну акцію з вимогою негайного звільнення із займаної посади керівника НТКУ Зурабі Аласанії. Мітингувальники звернутись до правоохоронних і антикорупційних органів з вимогою притягнути З. Аласанію до кримінальної відповідальності за дії, пов’язані із одноособовим розірванням договору із Євроньюсом, що нанесло державі Україна збитків у сумі понад $10 млн.

8 вересня 2017 року в інформаційній агенції «Українські новини» пройшов «круглий стіл» на тему: «Суспільне телебачення. Ризики та передумови загрози інформаційної безпеки України». У роботі «круглого столу» приймали участь громадські, політичні діячі та журналісти, а саме: Павло Мовчан – український громадський діяч, журналіст і політик, голова ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка; Микола Голомша – Заслужений юрист України, співголова Громадського об’єднання «Всеукраїнський форум «Українська альтернатива»; Андрій Хома – громадський та політичний діяч, заступник голови Політичної Партії «ПАТРІОТ», голова ВГО «Українська Координаційна Рада»; Валентин Щербачов – Заслужений журналіст України, заввідділом спорту ЦК КРДТРК;  Олег Дейнека – голова ГО «Антикорупційний рух»; Юрій Куб’юк – заступник головного інженера ЦК КРДТРК; Євген Калєнський – віце-президент НТКУ (останні 15 років); Маргарита Бусленко – координатор програм ЦК КРДТРК, інші. Учасники «круглого столу» після двогодинних дебатів дійшли висновку, що діяльність Зурабі Аласанії на посаді керівника НСТУ є неправомірною та протиправною і призводить до реальної загрози знищення інформаційної безпеки України.