21 вересень 2023, Четвер, 19:47

Аматорський КОРДебалет у Княжичах

4 Грудня 2016г.
615b177e7aba0ba4f4764f7a4c24a3fb

П‘ять загиблих поліцейських у результаті невдалого затримання грабіжників у Київській області. Стражі правопорядку загинули не від куль зловмисників, а буквально перестріляли один одного. "Резонанс" з‘ясовував хто ж керував цією феєричною спецоперацію. І хто має нести за це відповідальність.

Недільного ранку журналіст Володимир Бойко приголомшив усі соцмережі новиною:

Що сталось у Княжичах нині з’ясовує прокуратура Київської області та службове розслідування МВС. Оперативну нараду із правоохоронцями вже встиг провести і президент Порошенко, хоча процесуальне керівництво слідством має здійснювати не Банкова, а Різницька. Але то таке … Усі вітчизняні гаранти Конституції чхали на Закон. Особливо у парламентсько-президентській країні.

За фактом надзвичайної події маємо п‘ять трупів. Міністра внутрішніх справ України - у Канаді та заплановану саме на цей день акцію протесту Автомайдану - «АвакOFF». Верховного головнокомандуючого, який закликав «не використовувати ці трагічні події для того, щоб «влаштовувати розбірки» та дестабілізовувати політичну ситуацію». Та плутані версії підлеглих Арсена Борисовича.

За словами прес-секретаря НПУ у Київській області, «четверо загиблих у Княжичах були розстріляні прямо в маркованій машині Державної служби охорони». При цьому Микола Жукович уточнив, що «поліцейські були одягнені в спецзасоби та бронежилети. Всі вони були в своїй формі - КОРД у своїй, ДСО - у своїй».

Цікаво, а які спецсзасоби та бронежилети використовували під час спецоперації? Часом не від дніпропетровської фірми Коломойського?

Якщо так, то їхня якість значно перевищує скандальні рюкзаки Авакова ...

І про головне.

Як зазначив у минулому один з керівників українського МВС Геннадій Москаль, «трагедія сталася через відсутність координації дій правоохоронців». Поліція охорони не підпорядковується поліції Київської області, яка мала готувати спецоперацію, а напрямку МВС. Тому коли хлопці з охорони виїхали до будинку, де спрацювала сигналізація, не знали, що поблизу засіли оперативники, які чекають озброєних бандитів. А оперативники не знали про поліцію охорони. Це розбалансування служб зроблено в ході «реформи поліції». Єдиний керівний центр МВС зруйновано, професіоналів, які мали величезний досвід оперативної роботи, вигнали, бо вони не пройшли так звану атестацію, а на їх місце набрали недосвідчених людей, які не можуть професійно спланувати спецоперацію й кидають під кулі своїх підлеглих.

А тепер детальніше про керівників спецоперації із розрекламованого КОРДу (Корпус Оперативно-Раптової Дії) - «єдиного і універсального підрозділу особливого призначення Національної поліції України». Як раніше заявляв очільник МВС, «спецназ української поліції будується за сучасними передовими лекалами кращих силових підрозділів світу. За принципами дії він схожий до американського SWAT, однак зі своїми особливостями, новим рівнем професійного стандарту і найсучаснішим тактичним і технічним оснащенням». Торік у жовтні Аваков разом із тодішнім американським послом та секретарем РНБО навіть «освятили»  присутністтю церемонію завершення курсу підготовки інструкторів КОРДу, проведеного за сприяння того ж посольства США.

За офіційною інформацією керівниками КОРДу стали два лейтенанти (!!!) поліції і майор.

snimok-yekrana-2016-12-04-v-17-52-29Крім біографії заступника керівника Нацполіції - вихідця з карного розшуку та куратора КОРДу - жодної офіційної інформації про його підлеглих на сайті немає. Не зрозуміло звідки взялись ці молодші офіцери: з приватної охорони чи з колишнього «Беркуту»?

До речі, прізвище, ім’я та по-батькові начальника Департаменту поліції особливого призначення дивним чином співпадає з П.І.Б. одного «беркутівця», якого підозрювали у причетності до розгону Євромайдану.

1

Може це співпадіння?! Якщо ні - це вже не дно, а помийна яма!

Ще одним заступником разом з двома «летьохами» є майор Анатолій Криворучко. Він єдиний з керівництва, який мав практику роботи у спецпідрозділі швидкого реагування «Сокіл» (був колись такий спецназ у колишньому міліційному спецпідрозділі по боротьбі з організованою злочинністю). Єдине уточнення - у «Сокіл» пан Криворучко прийшов лише 2013 року і особливих зірок там не ловив... До цього - боровся із криміналом у Державному науково-дослідному інституті МВС. За фахом - інженер. Ось і весь «досвід»…

А у підсумку маємо КОРДебалет. Від аматорів.

АПД: Як щойно повідомив "Резонансу" керівник Департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко, керманич КОРДу лейтенант Путій М.В. дійсно служив у "Беркуті", але до 2005 року. Далі він працював у спецпідрозділі "Титан".

У КОРДІ ПОЯСНИЛИ, ЧОМУ ДЕПАРТАМЕНТОМ МВС КЕРУЮТЬ ЛЕЙТЕНАТИ

13260089_1013484595354637_523691465419455425_n
Олена Мельник Редактор, юрист, Резонанс