» АМКУ викрив змову двох компаній на тендері з реконструкції Шулявського мосту

29 червень 2022, Середа, 15:01

АМКУ викрив змову двох компаній на тендері з реконструкції Шулявського мосту

20 Червня 2019г.
АМКУ

Тендер на реконструкцію транспортної розв’язки на Шулявському мосту вартістю 600 млн грн компанія "Північно-український будівельний альянс" виграла з кричущими порушеннями.

Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на результати розслідування, яке провів Антимонопольний комітет України, передає Резонанс.

Організатором конкурсу було столичне КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва". АМКУ встановив, що конкурс було проведено з численними порушеннями, а два його фіналісти, компанії "Північно-український будівельний альянс" та "Спецбуд-Плюс" (обидві входять до корпорації "Укрбуд") - діяли у змові.

Окрім підроблених документів у одного із фігурантів розслідування, АМКУ також встановив, що зазначені компанії виконували роботи для одних і тих самих генпідрядників, розташовані за однією адресою, спільно використовують засоби зв’язку, мають спільних працівників, синхронно діяли у часі.

Базуючись на сукупності зібраних доказів, 19 червня 2019 року АМКУ за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, оштрафував ТОВ "Північно-український будівельний альянс" на 56 млн гривень, а ТОВ "Спецбуд-Плюс" - на 56 млн грн.

Встановлення порушення закону автоматично позбавляє ці компанії права участі в публічних закупівлях на 3 роки. У травні Комітет уже штрафував ці ж компанії за інші змови – на торгах з будівництва корпусу Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова та реконструкції гімназії ім. Бойченка. Тоді штраф склав близько 150 млн грн.