» Антикорупцийна прокуратура Молдови затримала п’ятьох суддів, прокурора та адвоката

07 липень 2022, Четвер, 11:00

Антикорупцийна прокуратура Молдови затримала п’ятьох суддів, прокурора та адвоката

24 Жовтня 2018г.
0
28951275_382273632182664_4856182912066587546_n

23 жовтня 2018 року працівники Антикорупційної прокуратури Молдови провели обшуки у двох судових інстанціях у справі про корупцію. У Апеляційній палаті Кишинева і в суді сектору Центр. "Вищою радою магістратури було видано дозвіл на проведення обшуків. П'ять суддів та інші посадові особи фігурують у справі про корупцію", - заявив Генпрокурор Молдови Едуард Харунжен.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на місцеві ЗМІ. Так, видання deschide.md розкриває особи п'ятьох затриманих суддів. За наявною інформацією, всі судді - жінки. Більша частина з них виносили вердикти у гучних справах останніх років. Серед підозрюваних  - дружина декана юридичного факультету, якого теж недавно затримали у справі про корупцію.

Офіційні структури особи фігурантів справи не розголошують.

Прес-служба Національного антикорупційного центру акцентує, що обшуки проводилися не тільки в робочих кабінетах фігурантів кримінальної справи про корупцію, а й в їх будинках. Слідчі заходи у кримінальній справі почалися в серпні 2018 року.

Загалом офіцери НАЦ затримали десять осіб: п'ятьох суддів, прокурора, адвоката, помічника судді, лікаря і відповідача по одній зі справ. За версією слідства, всі вони - учасники злочинної схеми.

Слідство встановило, що судді вимагали та отримали великі суми за прийняття оптимальних рішень у справах, що знаходяться у них на розгляді. Адвокат і прокурор в цій схемі були посередниками при передачі грошей від зацікавлених осіб суддям. Медик і ще один затриманий були «клієнтами», в інтересах яких затримані судді повинні були винести «потрібне» рішення.

Газета Ziarul de Garda розповсюдила відео, на якому, за відомостями слідчих, відображений момент, коли одна із суддів перераховує гроші і розподіляє їх по конвертах для інших учасників схеми.

24 жовтня у суді М. Кишинів прокурори вимагатимуть арешту більшості затриманих напередодні осіб , - йдеться на сторінці Антикорупційної прокуратури Молдови у соцмережі Facebook.