23 березень 2024, Субота, 22:14

Апеляція ВАКС скасувала рішення про закриття справи Бахматюка (оновлено)

30 Липня 2020г.
A5b6e68 4e1b6a3 Bakhmatjuk

29 липня 2020 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила скаргу прокурора САП та скасувала закриття кримінального провадження стосовно власника ПАТ "ВіЕйБі Банку" - підозрюваного у справі щодо заволодіння 1,2 млрд гривень рефінансування Національного банку України "ВіЕйБі банком".

Про це повідомляє Резонанс 30 липня із посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Таким чином колегія суддів апеляційної інстанції скасувала рішення Печерського районного суду м. Києва, яким було зобов'язано Офіс генерального прокурора закрити вказану справу.

Зауважимо, що засідання з розгляду апеляційної скарги прокурора тривало повноцінних 2(!) дні!

Під час судового засідання колегія суддів розглянула понад 20 клопотань від 7 адвокатів, які представляли інтереси власника банку, зокрема щодо повернення скарги прокурору, щодо відводу суддів та прокурора, щодо відкладення розгляду та взагалі - щодо відмови розгляду скарги в цілому.

Це рішення АП ВАКС є остаточним та оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, 5 червня 2020 року ухвалою Печерського районного суду міста Києва ОГП зобов’язано розглянути клопотання про скасування постанови першого заступника Генпрокурора щодо скасування постанови про закриття кримінального провадження, пов’язаного із VAB банком, та скасувати її.

24 червня 2020 року повний текст ухвали офіційно надійшов до Офісу Генерального прокурора.

25 червня Офіс Генерального прокурора виконав ухвалу суду.

У СИТНИКА СТУРБОВАНІ РІШЕННЯМ ОФІСУ ГЕНПРОКУРОРА У СПРАВІ БАХМАТЮКА(ОНОВЛЕНО)

- Апеляційна палата ВАКС 29.07.2020 скасувала ухвалу Печерського суду, яку не має право переглядати, - написала 30 липня у соцмережі адвокат Бахматюка - Тетяна Козаченко.

Правник також звернула увагу, що "результат рішення суду Апеляційної палати ВАКС громадські «безкоштовні» платформи написали багато-багато букФФ швидше ніж адвокати встигли відправити клієнтам і помічникам смс в 2 рядка зразу під час оголошення рішення. А в ЗАЛІ СУДОВОГО ЗАСІДАННЯ вільних слухачів не було, а трансляції бути не могло, так як навіть ТІ ХТО Є В ЗАСІДАННІ не мають право робити фото відеозйомку без ухвали суду та без врахування думки сторін. Це означає що текст рішення «злили» до його проголошення, або був незаконний доступ третіх осіб до інформації в залі судового засідання".

Козаченко також нагадала, що за Кримінальним процесуальним кодексом Апеляційна палата ВАКС НЕ є апеляційним судом стосовно рішення Печерського суду, бо у того є апеляційний суд своєї юрисдикції, і не важливо подобається ВАКС це рішення чи ні. Такий закон. Колегія суду коли отримала апеляційні скарги від НАБУ і САП, витребувала справу із суду іншої юрисдикції в порядку ніби ст.422 КПК (зокрема обов’язок розгляду протягом 3х днів), справа прийшла в суд ще в минулому місяці – червні, але судді всією колегією на місяць пішли у відпустку ВІДПОЧИВАТЬ, розглядати не поспішали. А раптом, напевне, судді 2 доби слухали і слухали справу з ранку до ночі, не дали учасникам ознайомлюватись із матеріалами, по клопотаннях не питали думки сторін, в одних і тих самих питаннях застосовували різні процедури. Адвокати вимагали щоб колегія у складі 5 суддів ВАКС вирішила питання: чи взагалі підсудний апеляційній перегляд в ВАКСІ рішення суду іншої інстанції? Це право сторони і пряма норма КПК – ст.34.

- Я розумію чому нам відмовили, - акцентувала адвокат. - Справа в тому що колегія із п’яти суддів не має включати в себе 3х суддів, які розглядають справу. В апеляційній палаті ВАКС всього 11 суддів. В канцелярії сказали що не зможуть зібрати 5 інших суддів – всі у відпустці. Тут навіть свавілля не треба, тут взагалі не має держави – «вона у відпустці». І до речі, прийнята АП ВАКС ухвала не зобов'язує Генерального прокурора відновити дію скасованої незаконної постанови Віталія Каська. Рішення Офісу Генерального прокурора зокрема базується на його власній оцінці цієї свавільної постанови. І тому зараз вже не має кримінального провадження.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.