» Апеляція ВАКС відсторонила від посади очільника Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна

07 грудень 2022, Середа, 11:46

Апеляція ВАКС відсторонила від посади очільника Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна

28 Лютого 2020г.
49684

28 лютого 2020 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила апеляційну скаргу прокурора САП та відсторонила голову Чернівецької обласної ради, підозрюваного в отриманні неправомірної вигоди за сприяння в передачі в оренду оздоровчого комплексу, від займаної посади у зв’язку із притягненням до кримінальної відповідальності.

Строк відсторонення суд визначив у межах строку досудового розслідування, а саме до 4 квітня 2020 року. Про це Резонансу повідомили у САП.

Нагадаємо, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду 18 лютого відмовив у задоволенні клопотання детектива НАБУ щодо застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади голови Чернівецької обласної ради.

ВАКС ПРОКОМЕНТУВАВ ВІДМОВУ ВІДСТОРОНИТИ ВІД ПОСАДИ ГОЛОВУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛРАДИ

Напередодні Іван Мунтян вніс за себе заставу в розмірі 10 мільйонів гривень. Саме такий запобіжний захід ВАКС визначив для голови Чернівецької облради.

Крім цього Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 28 лютого залишила в силі рішення слідчого судді, яким голові Чернівецької обласної ради, підозрюваному в отриманні неправомірної вигоди за сприяння в передачі в оренду оздоровчого комплексу, обрано запобіжний захід у вигляді 10 млн гривень застави.

Як писав Резонанс, 4 лютого 2020 року за матеріалами Національного бюро САП повідомила про підозру голові Чернівецької обласної ради у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»).

За даними слідства, голова Чернівецької обласної ради у липні 2019 року висловив прохання одному з підприємців Чернівецької області надати йому 400 тис. дол. США неправомірної вигоди за сприяння у передачі в оренду оздоровчого комплексу. Слідство задокументувало, що впродовж серпня-жовтня 2019 року голова Чернівецької облради одержав від підприємця частину коштів у розмірі 180 тис. дол. США.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють із серпня 2019 року.