» Апеляційна палата ВАКС лишила без змін вирок посадовцям відділу захисту нацдержавності Одеського УСБУ

05 грудень 2022, Понеділок, 00:31

Апеляційна палата ВАКС лишила без змін вирок посадовцям відділу захисту нацдержавності Одеського УСБУ

3 Червня 2020г.
34_tn

2 червня 2020 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду, розглянувши апеляційні скарги прокурора САП та сторони захисту, ухвалила рішення, котрим працівників Служби безпеки України, які займали керівні посади відділу захисту національної державності Управління СБУ в Одеській області, визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України, тобто замах на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах.

Про це повідомляє Резонанс 3 червня із посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

У листопаді – грудні 2015 року підполковник Служби безпеки України в Одеській області, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб з заступником начальника головного відділу захисту національної державності Управління СБУ вимагав грошові кошти від єпископа – вікарія Одеської єпархії Української православної Церкви Московського патріархату, намісника Свято-Іверського чоловічого Одеського монастиря.

Так, за 70 000 доларів США працівники СБУ «обіцяли» не вживати заходів до ініціювання кримінального переслідування вказаного священнослужителя, а також знищити компрометуючу його інформацію.

Зловмисників було затримано на «гарячому» - одразу після отримання ними частини обумовлених коштів, а саме 50 000 доларів США.

15 грудня 2017 року Київський районний суд м. Одеси за результатами судового розгляду визнав вказаних осіб винними у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України та призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, з конфіскацією всього майна, що належить їм на праві приватної власності в дохід держави.

Разом з тим, органами досудового розслідування, а також прокурором під час судового розгляду було пред’явлено та підтримане в повному обсязі обвинувачення вказаних осіб за ч. 4 ст. 368 КК України.

Тому, не погоджуючись з вказаним рішенням суду в частині кваліфікації діяння, прокурор САП оскаржив його в суді апеляційної інстанції.

Апеляційна палата ВАКС не задовольнила апеляцію прокурора, проте вирок Київського райсуду Одеси залишила майже без змін, виключивши лише посилання на протокол пред’явлення особи для впізнання як доказ.

Таким чином, суд апеляційної інстанції залишив без змін призначене Одеським судом покарання – а саме 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Повний текст рішення Апеляційної палати ВАКС буде оголошено 9 червня 2020 року.