» Апеляційний суд Львівської області заявив про тиск з боку активістів “С14”

03 липень 2022, Неділя, 14:43

Апеляційний суд Львівської області заявив про тиск з боку активістів “С14”

31 Серпня 2018г.
4

30 серпня 2018 року у Апеляційному суді Львівської області розпочався розгляд апеляційної скарги на ухвалу про обрання запобіжного заходу підозрюваному Маркіяну Вербовому у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень працівникові поліції при виконанні ним службових обов’язків.

До початку розгляду апеляційної скарги під приміщенням суду зібралось кілька десятків молодих людей у футболках з написом «С14» із запаленими файєрами, які штурмували будівлю Апеляційного суду Львівської області з вигуками звільнити підозрюваного.

Як передає Резонанс из посиланням на прес-службу суду, член української праворадикальної громадської організації «С14» Маркіян Вербовий підозрюється у нанесення ножових поранень поліцейському при спробі його затримання 17 червня 2018 року за підозрою у скоєнні адміністративного правопорушення. Унаслідок нападу поліцейський отримав тяжкі тілесні ушкодження. Ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова до Маркіяна Вербового застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.

Сторона захисту оскаржила вказану ухвалу до апеляційного суду. Засідання у цій справі розпочалося 30 серпня 2018 року, проте у розгляді апеляційної скарги захисника Мороза В.П. було оголошено перерву.

Захисник заявив клопотання про доставку Маркіяна Вербового в судове засідання. Учасники процесу не заперечили проти клопотання. Колегія суддів Апеляційного суду Львівської області, порадившись на місці, оголосила перерву до 11:30 06 вересня 2018 року.

Оголошення перерви та завершення судового засідання обурило активістів, які спочатку відмовилися покидати залу судового засідання, а опісля – вирушили приміщенням Апеляційного суду Львівської області, голосно викрикуючи різні гасла на адресу суду та суддів та, гримаючи у двері, намагались зайти у робочі кабінети на всіх поверхах приміщення суду, в тому числі у відділ режимно-секретної роботи, що на певний час паралізувало роботу та перешкоджало нормальній діяльності установи.

Своїми протиправними діями активісти чинили тиск на суд та суддів з метою винесення прийнятного для них рішення – звільнення підозрюваного з-під варти. Покинувши приміщення суду, перед входом в установу активісти запалили димові шашки та нанесли трафаретні написи на пандусі та тротуарі біля входу в будівлю. Зазначені дії активістів чітко координувались одним з активістів зі застосуванням гучномовця, - зазначено на сайті суду. - Апеляційний суд Львівської області звертає увагу представників громадянського суспільства на неприпустимість подібних дій у судах та усвідомлення подальшої відповідальності за вчинення протиправних дій по відношенню до суду, його працівників та суддів.

В ВЫСШЕМ АДМИНСУДЕ НАЗВАЛИ ВЫХОДКУ РАДИКАЛОВ НЕДОПУСТИМОЙ