» Апеляційний суд підтвердив вирок судді-хабарнику

30 червень 2022, Четвер, 06:31

Апеляційний суд підтвердив вирок судді-хабарнику

9 Січня 2019г.
суд

Вінницький апеляційний суд 26 грудня залишив без змін вирок суду першої інстанції від 2016 р., згідно з яким суддя Микола Мотрук отримав покарання у вигляді 10 років ув’язнення за хабарництво, а також конфіскацію майна та заборону працювати суддею протягом 3 років.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на публікацію видання Наші гроші.

Згідно з вироком Вінницького міського суду від 13 вересня 2016 р., М.Мотрук на час затримання працював в Іллінецькому районному суді. Потім його перевели у Вінницький райсуд.

У вироку викладені обставини його справи. Згадується кілька хабарницьких епізодів. Зокрема, за версією слідства, М.Мотрук попросив 5000 грн. (у 2012-му це було 630 дол.) за те, щоб пом’якшити покарання водію, якого спіймали нетверезим за кермом.

Спочатку суддя призначив позбавити чоловіка посвідчення водія на 3 роки, а коли отримав гроші — підробив власну попередню постанову, де змінив покарання на 60 год. громадських робіт.

Обвинувачений провину не визнав, нічого в суді не пояснював. Але покарання отримав. Тепер, у 2018-му, апеляція підтвердила термін у 10 років позбавлення волі. До набрання вироку законної сили суддя знаходиться під дією запобіжного заходу – особистого зобов’язання.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України У квітні 2018 р. рекомендувала звільнити М.Мотрука, як такого, що не відповідає займаній посаді. Щодо конфіскації майна, то, згідно з останньою декларацією Миколи Мотрука, він не має ані нерухомості, ані автомобілів.