Київський апеляційний суд підтвердив вироки "торнадівцям" - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

02 июнь 2020, Вторник, 14:07

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Київський апеляційний суд підтвердив вироки «торнадівцям»

26 ноября 2019г.

Київський апеляційний суд залишив без змін вирок Оболонського районного суду щодо бійців розформованої добровольчої роти "Торнадо", засуджених за викрадення та катування людей, передає Резонанс із посиланням на Гордон.

"Ухвалою колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду від 22 листопада апеляційні скарги... залишено без задоволення", – ідеться в рішенні на сайті суду.Повний текст постанови суд оголосить 2 грудня.

Згідно з вироком від 7 квітня 2017 р., командира роти Руслана Онищенка засудили до 11 років позбавлення волі, його заступника Миколу Цукура – до 9 років. Бійця Данила Ляшука, позивний Моджахед, засуджено до 10 р. позбавлення волі, Іллю Холода (Холод) – до 9,5 р., Максима Глєбова (Ахіллес) – до 9 р., Микиту Куста (Куст) – до 9 р., Бориса Гульчука (Бізон) – до 9 р., Анатолія Пламадялу (Сем) – до 8 р.Ще 4 бійців "Торнадо" дістали строки позбавлення волі на 5 р. із відтермінуванням виконання на 2 р.: Андрій Демчук (Вольф), Роман Іваш (Повільний), Микита Свиридовський (Слон), Юрій Шевченко (Рем, відтермінування на 3 роки).

У червні 2015 року головний військовий прокурор України Анатолій Матіос обвинуватив бійців "Торнадо" у викраденні людей у зоні АТО і тортурах. Судові засідання у справі "Торнадо" відбувалися в закритому режимі.Колишні бійці роти "Торнадо" 7 серпня 2018 р. влаштували бунт у Лук'янівському СІЗО. Згодом частину ув'язнених усе ж перевезли в інші пенітенціарні установи в Київській області, зокрема Р.Онищенка – у білоцерківську виправну колонію.

Після бунту в СІЗО 4 екс-бійців "Торнадо", включно з Р.Онищенком, повідомили про нову підозру: їм інкримінують декілька статей Кримінального кодексу, зокрема "масові заворушення", "замах на життя співробітника правоохоронного органу", "незаконне поводження зі зброєю", "підготовку до втечі з-під варти".