» Командир “Азову” фігурує у справі про пограбування інкасаторів “Ощадбанку”

27 листопад 2022, Неділя, 00:31

Командир “Азову” фігурує у справі про пограбування інкасаторів “Ощадбанку”

11 Серпня 2016г.
0
Азов

За інформацією з інсайдерських джерел, близько двох тижнів тому співробітниками СБУ був затриманий нинішній командир полку "Азов" Ігор Михайленко (позивний "Черкас").

Знаходиться він в даний момент під вартою чи ні - не повідомляється. Але достовірно відомо, що ім'я Михайленка фігурує саме в кримінальному провадженні щодо збройного пограбування інкасаторів "Ощадбанку" в Запорізькій області 15 липня поточного року.

Нагадаю, що за декілька днів після пограбування Служба безпеки України офіційно заявила, що нападники на інкасаторів в Запорізькій області служили в добровольчих батальйонах і мінімум з лютого цього року нападали на банківські відділення. Раніше прокурор Запорізької області Олександр Шацький заявив, що грабіжниками були саме члени полку "Азов".

Також народний депутат і колишній комбат "Азова" Андрій Білецький в своєму коментарю ЗМІ визнав, що один з бандитів насправді був з цього полку, назвав його "паршивою вівцею" та пообіцяв "зробити все, щоб докопатися до суті в цій історії".

Таким чином, не дивно, що зараз інформація про затримання "Черкаса" приховується від громадськості. Тому що Ігор Михайленко завжди був чоловіком з найближчого оточення нардепа Білецького і пересічною "паршивою вівцею" його аж ніяк не назвеш. Свого часу само призначення юнака віком 20 років з гачком, тракториста за фахом, на таку високу посаду викликало обурення багатьох з ветеранів "Азову". Ходять вперті чутки, що Білецький завжди дуже боявся конкуренції, а тому цілеспрямовано оточував себе людьми, яке апріорі пргравали йому за всіма особистісними показниками.

Показово, що паралельно із затриманням Черкаса ряди "азовців" начебто покинув чоловік, що стояв разом з Білецьким у самих витоків заснування тоді ще добровольчого батальйону, колишній командир танкового батальйону полку "Азов", ветеран війни в Афгані, Ігор Княжанський (позивний «Душман»).

Мої співрозмовники, які побажали залишитися невідомими, стверджують, що зараз Білецький активно "зливає" людей з власного оточення в обмін на те, щоб в найближчому майбутньому не чіпали його самого.

Нещодавно нардеп публічно наголосив, що протягом останніх місяців пройшло більше 10 перевірок полку "Азов". Мовляв, щодня в розташуванні частини присутні офіцери військової контррозвідки СБУ.

mBog7A2p86wНе секрет, що полк "Азов" є предметом особливої гордості міністра МВС й найбільшою силовою опорою владного політично-фанасового угруповання Турчинова, Авакова, Пашинського. На тлі заяв про можливий силовий переворот в країні, які лунають дедалі частіше, пильна увага до полку Нацгвардії з боку підконтрольних президенту Порошенку СБУ та прокуратури, дуже легко пояснюється. Як і нещодавні обшуки в полку поліції особливого призначення "Дніпро-1".

Нагадаю, що про вірогідність військового перевороту в Україні на користь политиків найвищого ешелону й з допомогою саме офиційних озброєнних структу заявляв народний депутат від "Батьківщини" Ігор Луценко. В свою чергу, нардеп з БПП Сергій Лещенко навіть називав навіть прізвіще того, хто хоче цим скористатися - Арсена Авакова.

Показово, що при цьому до цих пір ніде не чутно криків про політичні переслідування добровольців "Азову" - як це зазвичай буває в тих випадках, коли правоохоронці намагаються за будь-яку ціну зберегти "честь мундира". Це може відбуватися з декількох обставин. По-перше, у правоохоронців є всі обставини, щоб підозрювати в скоєнні пограбування саме "азовців". По-друге, незалежно від цього, між владними групами йдуть серйозні перемовини. По-трете, цілком можливо, що вище означену кримінальну справу намагаються просто спустити на гальмах - щоб уникнути глобального скандала. Саме тому, я вважаю, що своєчасне оприлюднення відомої мені інформації має великий суспільний інтерес.

26165707_1998910867034384_13914841764809274_n
Артем Фурманюк Журналіст