01 червень 2023, Четвер, 05:08

У прокуратуру Донеччини повертається людина епохи Януковича

20 Вересня 2016г.

Люстрація на марші: у прокуратуру Донеччини повертається людина головного "прокуратора" епохи Януковича

Активна громадськість вільної від окупації частини Донецької області поставлена на вуха звісткою про призначення на посаду начальника управління по нагляду за силовими відомствами (СБУ, Нацполіція, ГФС та ін.) облпрокуратури пана Абдурамана Ізетова. На сьогодні низкою громадських організацій - від "Нового Маріуполя" і громадської ради при міськвиконкомі до місцевих філій Руху Яроша "Дія" і Радикальної партії - запланований пікет біля стін прокуратури Донецької області.

1338441691_prokuraturaЩо на наразі відомо про Ізетова? За наявною інформацією, Абдураман Енверович віддавна є протеже екс-генпрокурора і кума колишнього президента України Віктора Пшонки. У середині нульових, до 2009 року включно, Ізетов керував прокуратурою Авдіївки. Містянам він запам'ятався в ті роки тим, що кришував у іх місті все, що тільки можна: від нелегальних металлопріемок до ігрових автоматів.

У 2010 році Ізетов, з подачі свого великого боса Пшонки, стає начальником Управління по боротьбі з корупцією прокуратури Донецької області, де керує до перемоги Майдану в 2014 року. За цей період, під час нещадної боротьби з корупцією, він обзаводиться квартирами (одна з них в самому центрі, на бульварі Пушкіна - навпроти відомого ресторану "Barberry"), нежитловою нерухомістю і низкою комерційних об'єктів. Одна з "антикорупційних" схем містила в собі навмисне створення проблемних ситуацій на вугільних підприємствах Донеччини і подальший особистий виїзд прокурора на місце для вимагання коштів на "мирне врегулювання питань".

Під час "російської весни" в Донбасі Ізетов регулярно робив спроби влаштуватися на керівні пости в "молоду донецьку республіку". За інформацією з інсайдерских джерел, прудкий український прокурор активно зливав терористам всі цікаві для них та наявні у нього, завдяки його службовому становищу, дані. Адже після втечі Пшонки з України, Ізетов недовго залишався без роботи. Дуже скоро, вже при "новій" владі, він працевлаштувався... наглядати за СБУ все в ту ж прокуратуру Донецької області.

Вищевказані факти діяльності Ізетова спливли на одній з нарад штабу АТО в листопаді 2014-го, після чого прокурор був відстороненний Яремою. Однак, після тривалого лікарняного і чергової зміни прокурора Донецької області, невгамовний Ізетов знову повернувся в рідні пенати - наглядати за правами засуджених. На три місяці - до відсторонення його з посади новим обласним прокурором Андрієм Любовичем.

Потім деякий час йому не "фартило". Ізетову доводилося задовольнятися не надто хлібної посадою в прокуратурі Донецької області - керувати відділом з аналізу оперативної інформації, на яку, за вкоріненою у вітчизняній прокуратурі традицією, призначають зазвичай без п'яти хвилин пенсіонерів. Але зв'язки в українській столиці все ж взяли своє: новий прокурор Донеччини Євген Бондаренко нещодавно знову підніс Ізетова, що і викликало обурення в активістів Донецької області.

Безумовно, нова посада дозволить Ізетову і далі займатися особистим збагаченням, в тому числі і за рахунок активного пособництва кадрам "ДНР" в особі своїх давніх довірених осіб з числа його колишніх підлеглих по службі. Мова йде, наприклад, про нинішніх начальників "відділу по нагляду за виконанням законів про державну безпеку і міжнаціональних відносин в прокуратурі "ДНР" та "Управління по нагляду за виконанням покарань" - Олександра Тищука (1965 р.н.) і Дениса Єрмакова, відповідно.

Більш того, Ізетов примудряється самовіддано допомагати терористам і безпосередньо на звільненій території. Зокрема, в жовтні 2014-го, український прокурор посприяв обранню запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту для одного з бойовиків "ДНР" Івана Яцька, затриманого СБУ в Володарськом.

Навіть незважаючи на важкість його злодіяннь, а також на те, що у останнього під час обшуку були знайдені зброя, саморобні гранати і маса літератури "ДНР". Завдяки спільним зусиллям Ізетова та судді А. Соловйова Яцько був відпущений на волю і незабаром втік на окуповану територію, де, йомовірно, продовжує воювати в лавах бойовиків.

Куди взагалі дивиться генпрокурор Юрій Луценко? Хотілося б нагадати йому про те, чим завершився недавній експеримент з призначенням на посаду прокурора Краматорська Сухініна Андрія. Саме він, до речі, в далекому 2009-му змінив Ізетова в кріслі прокурора Авдіївки. Так ось, в квітні минулого року на Сухініна театрально наділи наручники прямо під час представлення колективу нового прокурора Донецької області. Під час обшуку в будинку у прокурора Краматорська, призначеного вже "новою" владою, знайшли 110 тисяч доларів та 2,7 мільйона гривень. Сухінін, разом зі своїм заступником Гапєєвим і місцевим главою ВБЕЗ, підозрювалися у вимаганні в підприємців в обмін на банальне "кришування".

P.S Тут моя розповідь про ще одного годованця гнізда "прокуратора" Пшонки, який регулярно робить вояжі в окуповані Донецьк і Горлівку з території вільної України