» Ситник побачив політику у справі проти нього, яку розслідують “друзі з Генеральної прокуратури”

02 липень 2022, Субота, 07:35

Ситник побачив політику у справі проти нього, яку розслідують “друзі з Генеральної прокуратури”

6 Вересня 2018г.
0
Фото: НАБУ
Фото: НАБУ

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник допускає можливість свого затримання чи арешту у кримінальному провадженні, розпочатому Генеральною прокуратурою за фактами можливого розголошення відомостей, що становлять держтаємницю, проведення посадовими особами НАБУ і САП слідчих (розшукових) та негласних слідчих дій проти І.Німец, що призвело до порушення недоторканності приватного життя, таємниці її листування і телефонних розмов, а також розголошенню даних досудового розслідування, що ганьблять честь і гідність останньої. Активізацію слідчих дій ГПУ щодо нього керівник НАБУ пов‘язав із наближенням виборів  в Україні, - повідомляє Резонанс із посиланням на  Інтерфакс-Україна.

А.Ситник заявив журналістам, що справа про нібито розголошення ним таємниці досудового слідства "досить стара і валялася в Генпрокуратурі", але з початком нового політичного сезону щодо неї можуть розпочатися "якісь рухи".  Він наголосив, що якби були "реальні підстави притягнути до відповідальності когось із детективів або керівництво НАБУ, це давно було б зроблено". "НАБУ настільки всіх дістало, що їм необхідно зараз щось зробити зі мною особисто, з НАБУ, - сказав А.Ситник. - Тиск на мене особисто чиниться від початку нашої роботи".

Керівник Антикорупційного бюро не виключив "подальших розслідувань, затримань, арештів мене персонально, особливо, коли наближатиметься час до виборів".

"Наші розслідування фактично руйнують політичну систему", - акцентував А. Ситник.

Також очільник НАБУ дав оцінку рішенню суду про доступ ГПУ до інформації з телефону журналістки Наталії Седлецької. "Мені здається, коли ухвалюють певні процесуальні рішення, має бути баланс необхідності ухвалення такого рішення і дотримання прав людини і журналіста. У цьому випадку, мені здається, такий баланс просто не дотримано. Перекіс такий, що можна дійсно сумніватися в тому, що це рішення об'єктивне і дійсно не є втручанням в роботу журналіста", - заявив А. Ситник.

МІЖНАРОДНІ ЕКСПЕРТИ ПОРАДИЛИ НАБУ УТРИМУВАТИСЯ ВІД КОМЕНТАРІВ ЩОДО РІШЕНЬ СУДУ

Говорячи про правовий контроль за законністю дій НАБУ керівник антикорупційного відомства згадав про "наших друзів з Генеральної прокуратури, які будуть за будь-якої реальної можливості затримувати людей" (працівників НАБУ - Резонанс).

ГПУ І ДАЛІ РОЗСЛІДУЄ СПРАВУ СИТНИКА

Як повідомляв Резонанс, Генпрокуратура торік зареєструвала кримінальне провадження стосовно директора Нацбюро А. Ситника за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 163 (порушення таємниці листування і телефонних розмов), ч. 1 ст. 182 (порушення недоторканності приватного життя), ч. 1 ст. 328 (розголошення держтаємниці), ч. 2 ст. 387 КК (розголошення даних оперативно-розшукової діяльності, попереднього розслідування). Справу розпочали 16 листопада 2017 року за зверненням депутата Верховної Ради від Народного фронту Олени Масорін. А також заяви Ірини Німець, колишньої цивільної дружини прокурора ГПУ Костянтина Кулика.

Генеральний прокурор Юрій Луценко вважає згадане кримінальне провадження "не складним". Тривалість розслідування він пояснив очікуванням результатів фоноскопічної експертизи.

Раніше в інтерв‘ю Резонансу прокурор Констянтин Кулик назвав дії НАБУ і САП у його справі протиправними.

КОСТЯНТИН КУЛИК: МОЖЕ І В УКРАЇНІ СТВОРИТИ "АНТИКОРУПЦІЙНІ" СІЗО ТА В’ЯЗНИЦІ?