Артем Ситник спробував пояснити чому НАБУ не реєструє всі заяви про злочин - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

10 июль 2020, Пятница, 19:46

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця
[the_ad id='13999']

Артем Ситник спробував пояснити чому НАБУ не реєструє всі заяви про злочин

11 октября 2018г.
0

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник зізнався, що орган і справді не реєструє усі заяви, які до нього надходять. Про це він заявив в ефірі 24 каналу.

За його словами, таких заяв дуже багато, і він не може точно назвати кількість, яка надходить в день.

"Але це було б приблизно 300-400 проваджень, які б реєструвалися щодня. Не всі скарги, які подаються НАБУ в суді, вони закінчуються тим, що суд зобов'язує нас зареєструвати провадження", зазначив Ситник.

Окрім того, він підкреслив, що часто заяви містять дані, які взагалі непідслідні НАБУ, проте люди, які надсилають їх, все ж таки хочуть, щоб бюро цим займалося.

Як пише Резонанс напередодні звіту у антикорупційному парламентському Комітеті народний депутат Ігор Луценко звернувся до директора НАБУ із низкою відкритих запитань. Зокрема нардеп поцікавився "у зв’язку з чим НАБУ відмовляється виконувати настанови статті 214 КПК України й систематично не вносить у ЄРДР заяви про кримінальні правопорушення?". І додав, що наразі вже є кілька сотень випадків, коли заявники були змушені звертатись до суду зі скаргами не бездіяльність НАБУ й суди ці скарги задовольняли.

"Йдеться не про одиничні випадки, а про систему. У чому причина того, що Ви не здатні організувати роботу НАБУ у відповідності із законом?", - запитав Луценко у Ситника.

Нагадаємо, НАБУ відкрило кримінальне провадження за фактом можливого декларування міністром юстиції Павлом Петренком недостовірної інформації. Дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено згідно з рішенням суду, який зобов'язав НАБУ це зробити.

НАБУ ВЗЯЛОСЯ ЗА ПАВЛА ПЕТРЕНКА ЧЕРЕЗ ДЕКЛАРУВАННЯ НЕДОСТОВІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ