» Аваков пообіцяв “жорстко реагувати” на виборчі порушення

07 грудень 2022, Середа, 12:56

Аваков пообіцяв “жорстко реагувати” на виборчі порушення

15 Вересня 2020г.
0
2

У МВС України під головуванням міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та секретаря РНБОУ Олексія Данілова 15 вересня відбулась координаційна нарада штабу по забезпеченню прозорості та правомірності виборчого процесу.

Про це  повідомляє Резонанс із посиланням на сайт МВС.

- Я хочу звернутися до усіх учасників виборчого процесу із закликом суворо дотримуватися закону, не порушувати правила агітації, не вдаватися до незаконних схем та оборудок, не розхитувати ситуацію на своїх округах. В МВС України достатньо сил, засобів та мотивації для контролю передвиборчого процесу. Ми будемо жорстко реагувати на всі спроби побудови «передвиборчих сіток», на підкуп виборців, провокації та інші порушення. Ми маємо ще раз сформулювати роль кожного в виборчому процесі, побачити нові ризики, сформулювати алгоритми взаємодії. У нас є чіткий план дії із врахуванням всіх можливих викликів цього виборчого процесу. Він, як і попередні президентські та парламентські вибори, має пройти в правовій площині, - заявив Аваков.

Секретар РНБО у свою чергу підкреслив, що ці вибори мають бути демократичними, вільними, які визнаються всіма. Тому, це питання вкрай важливе, адже за всі роки незалежності таких складних виборів Україна ще не мала.

3

- Перш за все, я хотів звернути увагу, що членство в ЄС та НАТО визначено нормами Конституції України, але щоб ми змогли отримати членство в цих евроатлантичних структурах, ми маємо відповідати певним критеріям, одним із яких є демократичні, вільні вибори, які визнаються всіма. Звертаю увагу на новий адмінустрій і питання виборів в ОТГ, що відкриває доступ до розпорядження землею. І дуже багато кандидатів і політичних сил йтимуть на вибори з цих міркувань. До прикладу, вже сьогодні у селищі Кароліно-Бугаз, Одеської області понад 19% виборців виявили бажання змінити місце голосування. Ми спостерігаємо подібні аномальні процеси в окремих регіонах. Що стосуєтся підрахунку голосів то він буде вкрай складним та важливим. Що стосується голосування військовослужбовців та правоохоронців, які будуть забезпечувати публічний порядок під час виборів, наше завдання дати можливість їм також проголосувати, - додав Данілов.

За словами голови Національної поліції України Ігоря Клименко, 5 вересня розгорнуто роботу ситуаційного центру, який буде працювати в цілодобовому режимі до оголошення результатів виборів.За фактами порушення виборчого процесу поліція вже розпочала 44 кримінальних провадження. «З них 18 розпочато до початку виборчого процесу, 26 – після 5 вересня. Це в основному перешкоджання здійсненню виборчого права. Після початку виборчого процесу - надання неправомірних відомостей до державного реєстру виборців та підкуп виборців. В двох кримінальних провадженнях чотирьом особам пред’явлено підозру», - сказав він.

4

Голова Нацполіції зазначив, що найбільш типові схеми, які поліція фіксує – надання грошової винагороди за зміну місць голосування та голосів за певного кандидата, а також роздача безоплатних подарунків різним верствам населення з логотипами кандидатів, продуктів харчування та засобів гігієни, організація безоплатних поїздок.

- Нацполіція в режимі онлайн відслідковує ситуацію з порушенням виборчого процесу і відповідно реагує. Спільно з представниками Громадянська мережа «Опора» ми створили чат-бот в Telegram. Він дає змогу в онлайн режимі приймати інформацію з місця порушень, а поліція оперативно перевірятиме та реагуватиме на такі повідомлення, - додав керманич НПУ.

У засіданні взяли участь керівники центральних органів виконавчої влади, діяльність яких координується МВС, керівник Громадської мережі «Опора» Ольга Айвазовська, член ЦВК Ірина Єфремова.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.