25 липень 2024, Четвер, 23:01

Авіакатастрофа в Чугуєві: повідомлено про підозри ще трьом причетним до трагедії

30 Квітня 2021г.
Авіакатастрофа в Чугуєві: повідомлено про підозри ще трьом причетним до трагедії

30 квітня 2021 року слідчі Державного бюро розслідувань, за погодженням з процесуальними прокурорами Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил, повідомили про підозру новим особам, причетним до даної трагічної події, а саме: заступнику командира військової частини А4104, де сталася катастрофа; заступнику командира вказаної військової частини з льотної підготовки.

Вони підозрюються у порушенні правил підготовки та проведенні польотів та недбалому ставленні до військової служби (ст. 416 та ч. 3 ст. 425 КК України). Про це Резонанс повідомляє із посиланням на ДБР.

Окрім того, повідомлено про підозру у недбалому ставленні до військової служби депутату обласної ради, який на час катастрофи виконував обов’язки начальника Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Наразі вказаним особам вручено клопотання про обрання запобіжних заходів у вигляді домашнього арешту.

З урахуванням додатково зібраних доказів також повідомлено про зміни раніше повідомлених підозр особам, які не забезпечили безпеку польотів на ввірених їм напрямках за посадами, а саме: командувачу Повітряних Сил Збройних Сил України; колишньому командиру військової частини А4104; колишньому керівнику управління польотами на аеродромі «Чугуїв».

На початку травня 2021 року планується завершення досудового розслідування вказаного кримінального провадження, після чого підозрюваним, їх захисникам та потерпілим буде надано матеріали провадження для ознайомлення, - додали у ДБР.

СЛІДСТВО ДБР ОБІЦЯЄ ДОКОПАТИСЯ ДО ПРИЧИН ТА УМОВ, ЩО ПРИЗВЕЛИ ДО АВІАКАТАСТРОФИ БІЛЯ ЧУГУЄВА

Як нагадує Резонанс, за даними Генерального прокурора Ірини Венедіктової серед основних версій трагедії біля Чугуєва - технічна несправність літака; помилка при пілотуванні або неправильна оцінка ситуації та технічного стану екіпажем; неналежна організація чи керування польотом, зовнішнє втручання, що могло призвести до технічної несправності літака.

Як повідомлялось, ввечері 25 вересня на автодорозі Київ-Харків-сталася авіакатастрофа. Під час планових навчальних польотів впав і загорівся військовий літак марки АН-26, який здійснював посадку на аеродромі військової частини в місті Чугуєві Харківської області. На борту перебували 27 осіб (20 курсантів і 7 офіцерів Харківського університету Повітряних сил ЗСУ ім. Кожедуба). Вижив один курсант.

Розпочато досудове розслідування за фактом порушення правил польотів і підготовки до них, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 416 Кримінального кодексу України).

БЕЗПЕКА ПОЛЬОТІВ. ЧОМУ У ЗСУ ПОВТОРЮЮТЬСЯ АВІАКАТАСТРОФИ?

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram