13 квітень 2024, Субота, 22:49

Бабіков вважає що слідчі ДБР стали заручниками «певних політичних процесів»

18 Листопада 2020г.
K Kopiya 2048x1567

За словами першого заступника Директора ДБР Олександра Бабікова, своє звільнення з посади він розцінює як намагання дистанціювати його від органу досудового розслідування, і у такий спосіб впливати на хід розслідування проваджень в центральному апараті ДБР.

Про це він заявив під час інтерв’ю Українському радіо, пише Резонанс 18 листопада.

«Протягом десяти місяців обговорення проблеми конфлікту інтересів в суспільстві я намагався дізнатися (від НАЗК), в якій справі в мене є приватний інтерес. Коли було прийнято рішення про моє звільнення, я написав офіційний запит в НАЗК, оскільки в.о. директора ДБР призначено як підставу для звільнення лист НАЗК. Виявляється, це єдина справа, присвячена подіям 2010 року, коли відбувалась зміна Конституції. Вони вважали, що оскільки це кримінальне провадження перебуває в розслідуванні слідчих Майдану, я можу, якщо приступлю до виконання обов'язків директора ДБР, якимось чином впливати. Проте, для того, щоб виник конфлікт інтересів, мені потрібно було б принаймні очолити ДБР і виконувати повноваження директора. По-друге, на час прийняття рішення це кримінальне провадження було передане слідчим СБУ. Тому навіть гіпотетично конфлікт інтересів не міг виникнути. Тому я розцінюю всі ці дії як те, щоб дистанціювати мене від органу досудового розслідування і у такий спосіб впливати на хід розслідування тих проваджень, які залишились в центральному апараті».

За словами Бабікова, наступним кроком після його звільнення в.о директора ДБР підпорядкував собі Головне Слідче Управління і почав вимагати в його керівника, щоб той звільнився за власним бажанням. На думку Олександра Бабікова, «це свідчить про намагання зробити слідчих ДБР заручниками певних політичних процесів».

КОЛО ДОБРОЧЕСНОСТІ. ЗА ЛАШТУНКАМИ ДБР.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.