» Баканов усунув порушення актикорупційного закону в СБУ

05 грудень 2022, Понеділок, 08:57

Баканов усунув порушення актикорупційного закону в СБУ

7 Квітня 2020г.
77

Голова НАЗК Олександр Новіков вніс голові СБУ Івану Баканову припис щодо усунення порушення закону України «Про запобігання корупції» та скасування зазначеного незаконного акту. На виконання припису СБУ скасувала незаконний акт.

Про це інформує пресслужба НАЗК, передає Резонанс 7 квітня.

«Заходи з фінансового контролю декларацій осіб, що обіймають посади, перебування на яких пов’язане з державною таємницею, мають здійснюватися відповідно до порядку, який визначає НАЗК (ст. 52-1 ЗУ «Про запобігання корупції»). 19 липня 2019 року НАЗК затвердило порядок здійснення заходів фінансового контролю в СБУ стосовно окремих категорій осіб», — повідомили в НАЗК.

Зазначається, що, всупереч закону в 2016 році СБУ затвердила акт, що встановлював щодо керівництва СБУ відмінні від інших працівників Служби правила подання декларацій. Це, вважають в Національному агентстві,«дозволило вказаним особам уникати фінансового контролю зі сторони НАЗК».

Відповідно до вимог законодавства, у 2020 році посадові особи СБУ, які призначаються та звільняються з посад актами Президента, що не становлять державної таємниці, подають свої декларації до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.