» Батька та двох його синів судитимуть за вимагання у підприємця 540 тис грн

30 листопад 2022, Середа, 23:54

Батька та двох його синів судитимуть за вимагання у підприємця 540 тис грн

2 Червня 2020г.
de773b8777f80ad9f9a0ffc7d8cece24

Відділом нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, прокуратури Хмельницької області затверджено та спрямовано до суду обвинувальний акт відносно трьох членів організованої злочинної групи, які займались вимаганням грошових коштів.

Про це повідомляє Резонанс 2 червня із посиланням на пресслужбу прокуратури Хмельницької області.

За ефективного процесуального керівництва галузевого відділу прокуратури області, працівниками слідчого управління Головного управління Національної поліції в області спільно із співробітниками управління стратегічних розслідувань в області ДСР Національної поліції України, в результаті проведення комплексу негласних слідчих (розшукових) дій, викрито сім’ю вимагачів – батька та двох його синів, які вимагали 540 тис грн у місцевого підприємця.

Свої вимоги спільники ставили при кожній зустрічі та під час чергової з них перейшли до застосовування фізичного насильства. Вони нанесли тілесні ушкодження дружині підприємця та погрожували подальшою фізичною розправою у разі ненадання коштів.

Побоюючись за своє життя та здоров’я, потерпілий був змушений виконувати незаконні вимоги. Частину коштів він перерахував на банківський рахунок, вказаний зловмисниками. Решту чоловік передав вимагачам у обумовленому ними місці, яке згодом виявилось підпільним гральним закладом.

Передані потерпілим в якості уявного боргу кошти згодом виявлено правоохоронцями за місцем проживання та знаходження фігурантів кримінального провадження. Окрім того, там виявлено та вилучено знаряддя та засоби для вчинення злочину.

Як повідомив начальник відділу прокуратури області Валерій Мушинський, обвинувальний акт відносно членів злочинної групи за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 189 КК України (вимагання, вчинене організованою групою), направлено для розгляду до Хмельницького міськрайонного суду.

Санкція ч. 4 ст. 189 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.