» Байден сказав, що Росія не продовжуватиме ескалацію

01 квітень 2023, Субота, 23:46

Байден сказав, що Росія не продовжуватиме ескалацію

11 Грудня 2021г.


Президент України Володимир Зеленський отримав від президента США Джозефа Байдена повідомлення, що Російська Федерація не продовжуватиме ескалацію проти України. Про це Зеленський сказав в інтервʼю телеканалові «1+1» увечері 10 грудня.

«Месидж, який я отримав від президента США, що Росія запевнила Сполучені Штати Америки й увесь світ, що вона не має наміру продовжувати ескалацію щодо територій нашої незалежної держави», – відзначив Зеленський.

Він додав, що у розмові з президентом США не йшлося про компроміси. «Ми говорили про те, що у нас може з’явитися завдяки США ще один майданчик перемовин з Росією», – вказав Зеленський, але не конкретизував, про що саме йдеться.

7 грудня відбулася відеокоференція президентів США та Росії. Головною темою порядку денного стала ситуація навколо України. Джо Байден висловив глибоке занепокоєння Сполучених Штатів і європейських союзників з приводу концентрації російських військ поблизу українських кордонів і попередив Путіна про «сильні економічні та інші заходи» у разі розгортання нової атаки проти Україні.

Після розмови з Путіним Байден провів переговори з лідерами Німеччини, Франції, Великої Британії та Італії.

9 грудня, через 49 годин після діалогу з Путіним Байден провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським. Вони обговорили врегулювання на Донбасі та реформи в Україні.

Десятки тисяч російських військових розгорнуті нині поблизу кордону з Україною, що насторожило як Київ, так і офіційних осіб у Європі та Сполучених Штатах.