18 квітень 2024, Четвер, 17:26

Без зміни голови КСУ, цей Суд не ухвалить жодного принципового рішення, – джерела Резонансу

11 Травня 2019г.
113349

14 травня 2019 року Конституційний суд України планує повернутись до питання люстрації. Як нагадує Резонанс, 18 квітня 2019 року КСУ відклав його розгляд "на невизначений термін".

ЭКСПЕРТ ПО ВОПРОСАМ ЕСПЧ ПОЛАГАЕТ, ЧТО У КСУ «НЕТ ПОЛИТИЧЕСКОЙ ВОЛИ» ДЛЯ РАССМОТРЕНИЯ ВОПРОСА ЛЮСТРАЦИИ

Як повідомляється на офіційному сайті, у вівторок о 10.00 пленарні засідання Великої палати Конституційного Суду України мають розпочатись із "продовження розгляду справи за конституційними поданнями Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України „Про очищення влади“, 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п’ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень цього закону, Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень цього закону, Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини третьої статті 4 цього закону (закрита частина пленарного засідання)".

Утім, джерела Резонансу, наближені до парламенту, розцінюють шанси на ухвалення цього довгоочікуваного рішення наступного тижня - як мінімальні... На 99,9 % - це питання буде провалено.

Наш співбесідник підтвердив відомості інформагенції УНІАН про вимогу більшості суддів КСУ розпочати пленарні засідання саме із питання про звільнення голови цього Суду Станіслава Шевчука - з посади судді (!!!).

За даними джерел УНІАН у КСУ, розгляд цього питання також планується на 14 травня 2019 року, попри його відсутність у офіційному анонсі Суду.

Як нагадує агенція, 17 квітня Постійна комісія з питань регламенту та етики Конституційного суду дійшла висновку про наявність підстав для звільнення Шевчука з посади судді КС у зв’язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим та систематичним нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду, та виявила його невідповідність займаній посаді. Також на засіданні комісії колеги Шевчука попросили його призначити на 14 травня спеціальне пленарне засідання суду щодо розгляду питання про його звільнення. Відповідно до п. 3 параграфу 13 та параграфу 27 Регламенту КС, голова суду, а в разі його відсутності заступник, не пізніше сьомого робочого дня з дня отримання висновку Постійної комісії з питань регламенту та етики скликає спеціальне пленарне засідання суду для розгляду питання про звільнення судді.

ЛЮСТРУВАТИ ЛЮСТРАТОРІВ АБО ЧОГО ЧЕКАТИ ВІД РІШЕННЯ КСУ

"Це питання є принциповим. Без його розв‘язання КСУ не ухвалить жодного рішення. Елементарно - не вистачить голосів. Ані на люстрацію, ані на інші рішення", - заявив співрозмовник Резонансу.

Резонанс поцікавився: Наскільки оперативно може відбутися обрання нового Голови Суду?!

- Більшість суддів Конституційного суду чітко усвідомлює, що приведення новообраного Президента України до присяги має здійснити саме Голова КСУ, а не старший за віком суддя чи в.о. Голови КС. До інавгурації цю проблему буде вирішено - запевнило компетентне джерело.

У КСУ ЗРІЄ РЕВОЛЮЦІЯ (ВІДЕО)