Центр Разумкова презентував результати дослідження, яке проводилось з 28 лютого по 6 березня на підконтрольних територіях України. У рамках опитування респондентів запитували про їхню позицію щодо можливого виконання умов, висунутих президентом рф Володимиром Путіним, для припинення війни.
Про це розповідає Резонанс
Результати опитування
Згідно з отриманими даними, 77,9% опитаних виступають проти виведення українських військ з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, що є вимогою росії. Цей показник трохи знизився у порівнянні з червнем 2024 року, коли 82,8% респондентів були проти.
«Лише 8% опитаних (6% у Західному та Центральному регіонах, 10% у Східному та 14% у Південному регіонах) погодилися б на те, щоб українські війська були повністю виведені з Донецької, Луганської, Херсонської і Запорізької областей», – відзначають соціологи.
Також 82% респондентів не підтримують ідею зафіксування статусу Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, Криму і Севастополя як частини росії у міжнародних договорах, тоді як 5% на це погодилися. 78% опитаних виступають проти скасування західних санкцій проти росії, а лише 7% підтримують таку ідею.
Перспективи переговорів
Понад половина опитаних (56,4%) проти закріплення нейтрального, позаблокового та без’ядерного статусу України в Конституції заради завершення війни, тоді як 22% були готові до таких поступок. Центр Разумкова зазначає, що готовність до компромісів залишається майже незмінною з червня 2024 року.
Опитування проводилось серед 2018 респондентів віком від 18 років, теоретична похибка вибірки становить максимум 2,3%. Як відомо, росія наполягає на тому, що Херсонська, Запорізька, Донецька, Луганська області та Крим належать їй, і ці регіони включені до російської Конституції.
Раніше міністр закордонних справ росії Сергій Лавров заявив, що Москва не готова до припинення вогню в Україні без попередніх переговорів, умови яких включають невступ України до НАТО та визнання російської анексії українських територій. Київ неодноразово підкреслював неприйнятність таких вимог.