04 грудень 2024, Середа, 01:16

Боррель скличе засідання глав МЗС Євросоюзу, щоб вони бойкотували саміт в Угорщині – Politico

15 Липня 2024г.


Міністри закордонних справ Європейського cоюзу мають намір організувати свій власний саміт у серпні замість того, щоб їхати в Будапешт на захід премʼєр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Про це пише видання Politico з посилання на трьох неназваних дипломатів ЄС.

Угорщина, яка головує в Раді ЄС, планує провести саміт міністрів закордонних справ у Будапешті 28-29 серпня. Утім видання зазначає, що після того, як Орбан перешкоджав наданню допомоги Україні і здійснив візити до Росії і Китаю, багато міністрів закордонних справ ЄС шукали спосіб уникнути участі у цьому саміті.

Джерела видання розповіли, що глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель скличе міністрів на «офіційну» раду міністрів закордонних справ одночасно з самітом Орбана.

«Якщо в той же день відбудеться офіційна рада міністрів закордонних справ, організована верховним представником, міністри не зможуть поїхати до Будапешта», – цитує Politico одного з дипломатів.

Читайте також: «Голий король» або провал «миротворчої місії» Орбана

Раніше Орбан за останні два тижні здійснив несподівані візити до Києва, Москви і Пекіна з так званою «миротворчою місією», не маючи на це мандата від ЄС.

Його зустріч у Москві з президентом Росії Володимиром Путіном особливо роздратувала деяких інших членів НАТО, які заявили, що ця поїздка надала Путіну легітимності, тоді як Захід хоче ізолювати його через війну в Україні.

Перебуваючи в Києві 2 липня, Орбан заявив, що представив Зеленському пропозицію про припинення вогню для переговорів із Росією.

Президент України публічно не висловив своєї думки щодо цієї пропозиції, але пізніше 2 липня речник президента повідомив, що Зеленський дав Орбану можливість висловитися. Заступник голови адміністрації Зеленського Ігор Жовква також зазначив, що Угорщина не перша країна, яка виступила з потенційним мирним планом.

На тлі візиту Орбана до Москви, за його словами, для продовження «мирної місії» в українському МЗС тоді нагадали, що для Києва принцип «жодних домовленостей про Україну без України» залишається непорушним, і закликали усі держави неухильно його дотримуватися.