» Бойовики двічі відкривали вогонь на Донбасі з початку доби – штаб ООС

19 серпень 2022, П'ятниця, 01:11

Бойовики двічі відкривали вогонь на Донбасі з початку доби – штаб ООС

4 Червня 2021г.


У штабі операції Об’єднаних сил повідомили про два обстріли з боку підтримуваних Росією бойовиків на Донбасі від початку поточної доби, йдеться в повідомленні ООС у фейсбуці.

«Неподалік населеного пункту Піски та Новгородське ворог відкривав вогонь з мінометів 82-го калібру. Бойових втрат серед наших захисників немає», – йдеться в повідомленні.

На сайтах угруповань «ДНР» та «ЛНР» інформація про обстріли з початку доби відсутня.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами. Ці сили порушують її, як і всі попередні такі домовленості, практично щодня, внаслідок чого українські військові час від часу – і останнім часом дедалі частіше – зазнають поранень чи й гинуть.

Як повідомило Управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України на запит Радіо Свобода, з моменту оголошення режиму припинення вогню 27 липня 2020 року і до 5 травня 2021 року в районі проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей загинули (померли) 99 військовослужбовців. З цієї кількості 34 військових загинули «під час бойової обстановки», зазнали поранень 190 військовослужбовців, уточнили в ЗСУ.