» Бойовики на Донбасі допустили витік хімікатів, що може стати приводом для вторгнення Росії – розвідка

03 лютий 2023, П'ятниця, 09:30

Бойовики на Донбасі допустили витік хімікатів, що може стати приводом для вторгнення Росії – розвідка

15 Січня 2022г.


КИЇВ. 15 січня. Резонанс. Російська окупаційна адміністрація втратила на Донбасі контроль над хімічними препаратами, які завозяться на тимчасово окуповані території України. Техногенна катастрофа може стати приводом до розширення збройної агресії проти України. Про це Резонанс повідомляє з посиланням на Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Цитата

“Російська окупаційна адміністрація втратила контроль над хімічними препаратами, які завозяться на тимчасово окуповані території України. Хімічне забруднення може призвести до екологічної катастрофи на сході нашої держави”, — йдеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що за інформацією воєнної розвідки України 14 січня в окуповану російськими військами Горлівку на ПАТ “Концерн Стирол” доставлено ємності з аміаком, з яких через порушення герметичності здійснюється витік у повітря отруйних речовин.

“Спричинена діями російських окупантів техногенна катастрофа може бути використано для звинувачення України у застосуванні отруйних хімічних речовин та як привід для розширення збройної агресії проти нашої держави”, — зазначається в повідомленні.

Доповнення

Пентагон підтвердив, що у США є дані про підготовку Росією приводу для вторгнення в Україну.

У Білому домі заявили, що Сполучені Штати стурбовані тим, що Росія готується до вторгнення в Україну найближчим часом. Російські військові планують розпочати військове вторгнення між серединою січня та серединою лютого.

Контекст

Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.