27 вересень 2023, Середа, 15:03

Бойовики з початку доби 5 разів порушили режим тиші на Донбасі – штаб ООС

22 Червня 2021г.


У штабі операції Об’єднаних сил повідомили, що підтримувані Росією бойовики на Донбасі від початку поточної доби п’ять разів порушили режим тиші, йдеться в повідомленні ООС у фейсбуці.

За даними штабу, обстріли були зафіксовані поблизу Золотого-4, Авдіївки та Красногорівки.

«У районі населених пунктів Мар’їнка та Світлодарськ зафіксовані прольоти ворожих безпілотних літальних апаратів типу «Орлан-10» і «Орлан-3М» із перетином лінії розмежування. БПЛА противника вчасно подавлені засобами РЕБ. Бойових втрат внаслідок ворожого вогню немає», – йдеться в повідомленні.

На сайтах угруповань «ДНР» та «ЛНР» інформація про обстріли з початку доби відсутня.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами. Ці сили порушують її, як і всі попередні такі домовленості, практично щодня, внаслідок чого українські військові час від часу – і останнім часом дедалі частіше – зазнають поранень чи й гинуть.

Як повідомило Управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України на запит Радіо Свобода, з моменту оголошення режиму припинення вогню 27 липня 2020 року і до 5 травня 2021 року в районі проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей загинули (померли) 99 військовослужбовців. З цієї кількості 34 військових загинули «під час бойової обстановки», зазнали поранень 190 військовослужбовців, уточнили в ЗСУ.