04 грудень 2023, Понеділок, 17:38

Бюро економічної безпеки викрило конвертаційний центр з обігом понад 3,5 млрд гривень

20 Вересня 2022г.


КИЇВ. 20 вересня. Резонанс. Бюро економічної безпеки (БЕБ) викрило зловмисників, які організували конвертаційний центр з оборотом понад 3,5 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба БЕБ, передає Резонанс.

Деталі

Фахівці Департаменту аналізу інформації та управління ризиками Бюро економічної безпеки України викрили діяльність конвертаційного центру.

Зазначається, що використовуючи фіктивні підприємства, злочинна група допомагала реальному сектору економіки приховувати та переводити в готівку свої прибутки. Орієнтовна сума здійснених тіньових безготівкових операцій становить понад 3,5 млрд грн.

Правоохоронці досліджували діяльність Держгеокадастру одного з районів Київської області та встановили, що службові особи, зловживаючи своїм становищем, здійснювали правопорушення під час прийняття рішень, щодо передачі земельних ділянок у власність фізичним та юридичним особам.

Фахівці БЕБ, аналізуючи інформацію щодо власників земельних ділянок, викрили діяльність “конвертаційного центру”. З метою документування злочинних дій проведено 8 санкціонованих обшуків в приміщенні сільської ради, офісних та житлових приміщеннях фігурантів.

За результатами проведених обшуків в одному з офісних приміщень, вилучено 346 печаток суб’єктів господарювання серед них нерезиденти, офшорні компанії, реквізити яких використовувалися для виведення грошових коштів за кордон, а також вилучено боєприпаси та вибухові речовини тощо. Також були виявлені печатки благодійних організацій, які на даний час перевіряються на причетність до фактів розкрадання благодійних коштів.

Наразі співробітники БЕБ та Національної поліції проводять аналіз вилученої під час обшуків документації з метою встановлення всіх фігурантів причетних до злочинної діяльності. Земельні ділянки загальною площею 209 га, що розташовані в межах зазначеної ОТГ арештовані районним судом міста Києва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ухилення від сплати податків на 108 млн грн: у БЕБ заявили про викриття групи компаній олігарха із санкційного списку РНБО