"Це справа не настільки проста", - Рябошапка про розслідування запису Гончарука - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

30 апрель 2020, Четверг, 09:40

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

«Це справа не настільки проста», — Рябошапка про розслідування запису Гончарука

5 февраля 2020г.

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка каже, що поки не вдалося розслідувати, хто записував прем'єр-міністра Олексія Гончарука, оскільки ця справа не є простою.

Про це сказав Рябошапка, відповідаючи на запитання Цензор.НЕТ, про те, що заважає розслідувати справу в терміни, які просив президент Володимир Зеленський, - передає Резонанс 5 лютого 2020 року.

"Ця справа не настільки проста, як може здатися. Треба ідентифікувати коло людей, які могли здійснювати запис, треба ідентифікувати той пристрій, на який здійснювався цей запис, щоб потім пов'язати з тими людьми, які це робили. І зрозуміти, кому це було вигідно", - сказав він.

Рябошапка зазначив, що за попередніми оцінками, необхідно ще тиждень-два, щоб з'ясувати це питання.

Тим часом у медіагрупі 1+1 media підтверджують, що 5 лютого 2020 року в приміщенні редакції програми "Гроші" відбувається обшук робочих місць журналістів офіцерами СБУ, та звертаються до глави Служби безпеки України Івана Баканова з проханням прокоментувати ситуацію і прояснити причини обшуків.

"Причини обшуку нам невідомі. Примітно, що за весь час існування незалежної України це перший обшук, який проводиться в 1+1 media. Ми можемо тільки припустити, що він пов’язаний з викривальною діяльністю програми. Зазвичай програма "Гроші" є джерелом важливої інформації. Ми обурені та стурбовані тим, що на порушення, які викриває редакція, реакції в більшості випадків немає, натомість журналісти самі стали заручниками своєї викривальної діяльності", - йдеться в заяві медіагрупи, оприлюдненій у середу ввечері.

У медіагрупі висловили переконання, що такі "візити" до редакції програми "Гроші" є повним порушенням журналістської недоторканності й "тиском на незалежні ЗМІ".

"Звертаємося до глави СБУ Івана Баканова з проханням прокоментувати ситуацію, чи відомо йому про причини проведення слідчих дій у приміщенні редакції "Гроші". Сподіваємося, що вони достатньо "вагомі" та справді пов’язані з питаннями національної безпеки", - йдеться в заяві 1+1 media.

У свою чергу в СБУ заявляють, що "обшуки, які проводяться по вулиці Куренівській, 18 не пов’язані з діяльністю телеканалу 1+1, а здійснюються щодо конкретних осіб, за місцями можливого створення та зберігання ними аудіо файлів, отриманих у незаконний спосіб.

Тривають слідчі дії, які здійснюються на підставі рішення суду. Слідчі дії також проводяться і в інших осіб, які перевіряються на причетність до незаконного використання спеціальних технічних засобів".

Жодного втручання в роботу ТВ каналу 1+1 не здійснюється, - наголосили у спецслужбі.

Нагадаємо, 15 січня в Інтернеті була поширений аудіозапис наради Гончарука нібито з заступником голови НБУ Катериною Рожковою і міністром фінансів Оксаною Маркаровою, які обговорювали, як пояснити Зеленському ситуацію в економіці, в тому числі різке зміцнення гривні. В ході наради прем'єр назвав себе профаном в економіці, а Зеленського - таким, що має поверхневі уявлення про економіку.

СБУ РОЗСЛІДУЄ ПРОСЛУХОВУВАННЯ ГОНЧАРУКА

Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом прослуховування на нараді за участю прем'єр-міністра Олексія Гончарука.

17 січня Президент України Володимир Зеленський зажадав від правоохоронних органів за два тижні встановити причетних до запису розмов під час зустрічі прем’єр-міністра Олексія Гончарука, міністрів і представників Національного банку України.

Відповідне завдання він поставив під час зустрічі з керівниками Служби безпеки України, Офісу Генерального прокурора, Міністерства внутрішніх справ, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань та Управління державної охорони.

«У засобах масової інформації було багато фейків щодо присутності тих чи інших посадових осіб. Фотографія, яка є у ЗМІ, – з’ясувати, чи справді всі ці люди були учасниками, чи ні», – зазначив Зеленський.

Також Президент вимагає впродовж двох тижнів напрацювати необхідні заходи, щоб унеможливити подібні інциденти в майбутньому й технічно забезпечити захист інформації. Несанкціоноване прослуховування та фіксування розмов не повинне мати місце у приміщеннях органів державної влади всіх рівнів, адже це питання національної безпеки.

«РОЗСЕКРЕЧЕНІ» МАТЕРІАЛИ: ПЛІВКИ МЕЛЬНИЧЕНКА, РЮКЗАКИ АВАКОВА, ФЛЕШКИ НАБУ