Французький сатиричний журнал Charlie Hebdo звернувся до суду в Парижі з юридичною скаргою на численні підроблені обкладинки, які з’явилися в інтернеті. Відомості про це були підтверджені адвокатом видання Рішаром Малка, згідно з інформацією, опублікованою на сайті журналу.
Про це розповідає Резонанс
«В інтернеті з’являються «обкладинки», які імітують стиль видання та безцеремонно використовують підписи його художників. Хто стоїть за цією містифікацією? Поки ми цього не знаємо, тож подали скаргу проти невстановленої особи. Всі ці незграбні підробки мають одну спільну рису: вони очорнюють Україну, висміюють підтримку Європи та Франції на адресу президента Володимира Зеленського, а іноді поширюють чутки про гендерну ідентичність (першої леді Франції) Бріжит Макрон. Починаєш запитувати себе, чи не сам Путін їх замовив», – зазначив журнал у своєму зверненні.
Зростання фальшивих обкладинок
У своїй скарзі Charlie Hebdo вказує, що за останні два роки в телеграмі та соцмережі Х було опубліковано щонайменше 15 фальшивих обкладинок журналу, разом з коментарями та підписами російською мовою. Видання вважає, що це створює враження, ніби Charlie Hebdo підтримує політику Володимира Путіна, адресуючи свої матеріали російській аудиторії.
«Йдеться про майже промисловий підхід, який набирає обертів: з’явилося багато обкладинок, виконаних дуже якісно… За цим стоїть намір, явно схожий на проросійську пропаганду», – додав Рішар Малка.
Наслідки маніпуляцій
Редакція Charlie Hebdo прагне звернутися до суду, щоб «розвіяти сумніви, що ці маніпуляції можуть породити у суспільній свідомості». Журнал сподівається виявити «щонайменше авторів, а можливо, і спонсорів цієї пропаганди». На думку фактчекінгового проєкту «Проверено», з 2022 року прокремлівські телеграм-канали випустили не менше 70 фейкових обкладинок різних сатиричних видань, причому приблизно кожна третя з них імітувала стиль Charlie Hebdo.