» Через “несприйняття та осуд суспільством” ВАКС не затвердив САП угоду про визнання винуватості

04 липень 2022, Понеділок, 00:25

Через “несприйняття та осуд суспільством” ВАКС не затвердив САП угоду про визнання винуватості

18 Вересня 2019г.
фото: Вищий антикорупційний суд
фото: Вищий антикорупційний суд

Колегія суддів ВАКС відмовила у затверджені угоди про визнання винуватості від 29 серпня 2019 року між Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та начальником Будинкоуправління №1 Яворівської КЕЧ району Щудлюком О.М.

Про це повідомляє Резонанс 18 серпня 2019 року із посиланням Вищий антикорупційний суд.

У ВАКС вважають, що зміст зазначеної угоди свідчив про те, що при її укладенні прокурор без належних на те підстав зробив висновок про наявність суспільного інтересу у забезпеченні швидкого досудового розслідування.

На думку колегії суду, шкода, яка була заподіяна Будинкоуправлінню №1 Яворівської КЕЧ району та обороноздатності держави, не відповідає тому пом'якшенню покарання, яке просив застосувати прокурор. До такого висновку суд дійшов з огляду на ступінь та характер сприяння Щудлюка О.М. у проведенні кримінального провадження, займану ним посаду, зміст, характер та сутність вчинених обвинуваченим дій під час часткової мобілізації, а також зважаючи на несприйняття та осуд таких дій суспільством, - інформує ВАКС.

Згаданий судовий вердикт не підлягає оскарженню.

- У вказаному провадженні буде продовжено досудове розслідування. За результатами буде прийнято відповідне процесуальне рішення, - заявили Резонансу у САП.

За даними ЗМІ, 15 липня 2019 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом САП  повідомили про підозру керівнику структурного підрозділу Збройних сил України у Львівській області Будинкоуправління №1 Яворівської квартирно-експлуатаційної частини (КЕЧ) району Олегу Щудлюку.

За версією слідства, Щудлюк упродовж квітня-жовтня 2014 року складав та видавав акти здачі-приймання послуг з оренди газових котелень у приватного підприємства, тоді як насправді такі послуги не надавалися. Як встановили детективи, завдяки цим документам фірма безпідставно отримала 1,18 млн грн, що є сумою завданих збитків.

За відомостями Слова і Діла, йдеться про фірму «Галполітрейд-Постач». Згідно реєстру юридичних осіб, кінцевим бенефіціаром цієї фірми є рідний брат колишнього начальника Яворівської КЕЧ району Федора Савицького Андрій.

РАДА ЗМЕНШИЛА НАВАНТАЖЕННЯ НА АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла зміни до закону "Про Вищий антикорупційний суд", який має зменшити навантаження на суд.

У другому читанні за зміни проголосували 323 депутата при мінімально  необхідних 226. Зміни передбачають, що до Вищого антикорупційного суду України будуть передавати лише ті старі справи, які розслідувало Національне антикорупційне бюро України.

У пояснювальній записці до змін йдеться, що, за законом, новостворений суд має прийняти щонайменше 3592 кримінальних проваджень, і лише 169 з них розслідувались НАБУ і належать до категорії справ корупції високопосадовців. Ініціатором законопроекту про зміни був президент Володимир Зеленський.

СПРАВУ ЄФРЕМОВА, СТОЯНА ТА ГОРДІЄНКА ПЕРЕДАЛИ ДО ВАКС