» Чергова червона картка від НАТО

30 червень 2022, Четвер, 07:33

Чергова червона картка від НАТО

10 Жовтня 2018г.
0
Фото: NATO
Фото: NATO

Через недотримання керівництвом України своїх зобов'язань наша держава отримала чергову червону картку від НАТО. Знову через вперте небажання реформувати Службу безпеки України. Заступник голови Представництва НАТО в Україні Шерон Ірон заявила, що постійне відкладання такої критично важливої реформи для національної безпеки як реформування СБУ серйозно підірве довіру союзників до керівництва держави. Вона нагадала, що у комплексному пакеті допомоги Україні, який був узгоджений на Варшавському саміті НАТО в 2016 р, реформа СБУ була визначена як ключовий пріоритет у безпековій сфері.

Представника НАТО можна зрозуміти: задекларувавши своє бажання вступити до НАТО, взявши на себе певні зобов’язання, у т.ч. в частині реформування СБУ, Україна насправді не робить реальних кроків у цьому напрямку. Ситуація стає ще більш парадоксальною з огляду на президентську ініціативу закріпити курс України в НАТО у Конституції України.

Хоча насправді все просто і очевидно – мені вже неодноразово доводилось говорити про те, що ніякого реформування СБУ до наступних президентських виборів не буде. Цього ніхто й не збирався робити, бо діючого президента та його оточення влаштовує саме така СБУ. Тим більше у період виборів.

А пропозиція закріпити на конституційному рівні курс України до НАТО – це, як відзначає багато експертів, лише передвиборний трюк діючого глави держави. Для вступу до НАТО треба не зміни до Конституції вносити, а здійснювати необхідні перетворення (у т.ч. у сфері безпеки) для того, щоб Україна відповідала основним критеріям цієї міжнародної організації.

Джерело

ЧОМУ НАТО СКАЗАЛО «НІ»

168972
Віктор Трепак Заступник Генерального прокурора, колишній перший заступник Голови СБУ – начальник Головного Управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБ України, кандидат юридичних наук