» Чергова порція «подвійних стандартів» від Громадської ради доброчесності

30 вересень 2022, П'ятниця, 16:06

Чергова порція «подвійних стандартів» від Громадської ради доброчесності

5 Липня 2017г.
0
_DSC1936_h500_m3

Всеволод Розумовський, для Резонансу

Юридична спільнота неодноразово звертала увагу на подвійні стандарти у діяльності Громадської ради доброчесності при ВККС. Відносно одних кандидатів на посаду судді Верховного Суду у ГРД виникають питання, а щодо інших - за таких саме обставин – вони відсутні. Означене стало підставою для звинувачень, що лунали на адресу ГРД як стосовно лобіювання «своїх» кандидатів, так й щодо відсутності єдиних критеріїв оцінки їх доброчесності.

Лише 11 діючих суддів та суддів у відставці (лише 14 % від загальної кількості) викликали довіру у членів Ради, як такі, що на думку членів ГРД, не мають жодних негативних бекграундів за плечима та темних плям своєї репутації. Щодо 15 діючих суддів та суддів у відставці члени Ради направили до Вищої кваліфікаційну комісію суддів інформацію, такий собі «лайт-варіант».

Прізвища кращих із найкращих , які на думку членів ГРД вже мають бути суддями Верховного Суду – це Бучик А. Ю., Мацедонська В. Е., Моніч Б. С., Кравчук В. М., Конюшко К. В., Чумак С. Ю., Данилевич Н. А., Бившева Л. І., Жук А. В., Жигилій С. П., Романішин В. Л.

Прикметно, що якщо подивитися інформацію на сайті ГРД, то серед означених кандидатів є ті, щодо яких Громадська рада отримали багато так званих «повідомлень».

Є серед згаданих лідерів і ті, щодо яких виникали запитання раніше - Богдан Моніч та Володимир Кравчук.

До речі, прізвище заступника голови Ради суддів, судді Житомирського апеляційного адміністративного суду Б. Моніча фігурує і у переліку суддів, люб‘язно "злитих" у ЗМІ НАБУ у справі про хабарі Розенблата.

НАРДЕП РОЗЕНБЛАТ РОЗДАВ НА ХАБАРІ СУДДЯМ ТА ПРОКУРОРАМ ПОНАД 50 ТИСЯЧ ДОЛАРІВ

Водночас, навіть не повний аналіз єдиного реєстру судових рішень свідчить, що ГРД в своїх оцінках так же швидко генерує подвійні стандарти, як генерують крипто-валюту майнингові ферми.

Протеже від членів Громадської ради доброчесності дозволено все

Складно забути вже екс-члена Громадської ради доброчесності Леоніда Маслова. Того самого, який запам’ятався тим, що мав купу кримінальних справ, публічно ображав громадських активістів, суддів, адвокатів та погрожував журналістам фізичною розправою, та який через свою зухвалу поведінку навіть надихнув народних депутатів подати законопроект щодо удосконалення діяльності ГРД.

“ДВОЙНОЕ ДНО” ЧЛЕНОВ СОВЕТА ДОБРОПОРЯДОЧНОСТИ

Так ось, у переддень свого звільнення, Леонід Маслов опублікував статтю, де вказав, що одним із критеріїв отримання кандидатами негативних висновків є «Свавільні рішення, які підривають авторитет судової влади і віру народу у правосуддя (справи Бочан, Яременко, С. Луценко, засудження Ю. Луценка і Ю. Тимошенко, заборона мирних зібрань всупереч рішенням ЄСПЛ і Конституції України, поновлення на посадах негідників, потурання рейдерству і т. ін.)».

І слова екс-члена ГРД знайшли своє підтвердження в висновках Ради про невідповідність кандидатів на посаду судді Верховного Суду критеріям доброчесності та професійної етики, в яких одним із грубих порушень суддівської етики було визначено посилання суддями на Указ Президії Верховної Ради СРСР від 28.07.1988 №9306-ХІ «Про порядок організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій в СРСР» (Указ Президії СРСР). Саме такі висновки членами ГРД зроблені по кандидатам: Пасічник Світлани Сергіївни (від 27.04.2017 р.); Головчук Світлана Володимирівна (від 22.04.2017 р.); Рецебуринський Юрій Йосипович (від 09.05.2017 р.); Золотніков Олександр Сергійович (03.05.2017 р.) та щодо багатьох інших.

Гарний та чіткий критерій, який дуже зручно перевіряється за допомогою Єдиного державного реєстру судових рішень. Але наш попередній аналіз засвідчив, що в ГРД мабуть «щось пішло не так», коли вони розглядали кандидатури своїх «фаворитів»:

Данилевич Надія Андріївна (забороняла мирні зібрання):

№819/489/13-a встановлювала обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання, шляхом заборони проведення районною організацією «Всеукраїнським об'єднанням «Свобода» у м. Тернополі безстрокової акції «Хоптяна до відповідальності».

№819/509/13-a встановлювала обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання, шляхом заборони проведення районною організацією «Всеукраїнське об'єднання «Свобода» мітингу щодо інформування громади міста про політичну ситуацію, яка склалась у Тернопільській області, Збаразькому районі та, зокрема, у м. Збараж та інших заходів на майдані ОСОБА_2 у м. Збаражі.

Вартує уваги і те, що члени ГРД не надали жодної оцінки інформації місцевих ЗМІ, що Данилевич Надія «тероризує» підлеглу, яка знає про всі її зловживання та корупційні оборудки.

Кількість «повідомлень» на сайті ГРД – 4;

Леонтович Андрій Миколайович (забороняв мирні зібрання):

№2а-2843/11/1070 обмежив право на мирне зібрання шляхом заборони проводити мирні збори на привокзальній площі Міжнародного аеропорту «Бориспіль» та на прилеглій території 19 червня 2011 року (з 11.00 до 12.00) та 20 червня 2011 року (з 19.00 до 20.30).

№2а-6054/11/1070 обмежив право на мирне зібрання Бородянської районної партійної організації «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» шляхом заборони встановлення наметів для проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з 16 грудня 2011 року в смт. Бородянка на площі Шевченка (години проведення роботи п’ятниця, субота, неділя 09:00 14:00).

Ще такі ж рішення виносив в 2011-2014 роках посилаючись на Указ Президії СРСР.

Кількість «повідомлень» на сайті ГРД -2

Кравчук Володимир Миколайович (забороняв мирні зібрання):

№2а-8154/11/1370 обмежив право на мирне зібрання шляхом заборони Релігійній громаді блаженних священомучеників Сиверіяна, Яким та Віталія ієромонахів дрогобицьких проводити молитовні заходи на площі Ринок у місті Дрогобичі. Обмежив право на мирне зібрання шляхом заборони ОСОБА_3 проводити масові заходи проти політики Л.Гузара на площі Ринок у місті Дрогобичі.

№2а-8424/11/1370 обмежив право на мирне зібрання шляхом заборони Львівській міській Раді ветеранів Організації ветеранів України проводити масові заходи на пагорбі Слави. Обмежив право на мирне зібрання шляхом заборони Львівській обласній молодіжній громадській організації «Сокіл» проводити масові заходи на пагорбі Слави. Обмежив право на мирне зібрання шляхом заборони Львівському міському комітету Комуністичної партії України проводити масові заходи на пагорбі Слави.

Кількість «повідомлень» на сайті ГРД – 12!!!

Жук Андрій Володимирович (забороняв мирні зібрання)

№819/1791/13-a обмежив реалізацію права на мирні зібрання, шляхом заборони Тернопільській обласній партійній організації політичної партії "Інформаційна Україна", обслуговуючому кооперативу "Аляска Авто" та ініціативній групі від вул. П.Орлика, 4 проведення мирних зібрань запланованих у м. Тернополі.

Кількість «повідомлень» на сайті ГРД – 3.

Васильєва Ірина Анатоліївна (забороняла мирні зібрання):

№2а/0570/1033/2011 погодилась із постановою Донецького окружного адміністративного суду від 20 січня 2011 р., якою заборонено проведення демонстрації по маршруту від пам’ятника Тарасу Шевченку до головного майдану міста Донецька (площі Леніна) мітингу на честь ОСОБА_5 на площі Леніна у місті Донецьку. Заборонено Донецькому міському комітету Комуністичної партії України встановлення наметів Комуністичної партії України з озвучувальною апаратурою на площі Леніна у місті Донецьку, встановлення пікету з автомобілем Комуністичної партії України з озвучувальною апаратурою біля бібліотеки імені Н.К.Крупської.

Кількість «повідомлень» на сайті ГРД -3;

Желтобрюх Ірина Леонтіївна (залишала без змін рішення нижчих судів про заборону мирних зібрань):

№826/2297/13-а залишила без змін постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 28 лютого 2013 року, якою заборонено ВГО «Народна солідарність за соціальний захист та взаємодопомогу», Членській благодійній організації «Шанс-плюс», ФОП ОСОБА_7, ОСОБА_4, ГО «Тверезий Київ», Громадянській кампанії «Форум порятунку Києва» та іншим суб'єктам, які матимуть намір реалізувати право на мирні зібрання, проведення заходів по вул. Різницькій та вул. Гусовського у м. Києві, а також на прилеглій території.

Кількість «повідомлень» на сайті ГРД – 23!!!

Стародуб Олександр Павлович (залишав без змін рішення нижчих судів про заборону мирних зібрань):

№64046/09 погодилась із постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 07 серпня 2009 року, якою заборонено ініціативній групі жителів села Малашівці проводити масове зібрання з перекриття підїзних доріг до Малашівського сіттєзвалища Зборівського району Тернопільської області.

Кількість «повідомлень» на сайті ГРД – 7;

Чумак Сергій Юрійович (залишав без змін рішення нижчих судів про заборону мирних зібрань):

№2а/0570/1257/2012 залишив без змін постанову Донецького окружного адміністративного суду від 28 січня 2012 року, якою заборонено акцію від пам’ятника Тарасу Шевченку до пам’ятника Героїв Революції 1905 року у місті Горлівка, заборонено проводити мітинг біля пам’ятника Тарасу Шевченку у місті Горлівка, та смолоскипний марш від пам’ятника Тарасу Шевченку до пам’ятника Героям Революції 1905 року (Жертвам горлівського повстання 1905 року) по бульвару Димитрова у місті Горлівка.

Кількість «повідомлень» на сайті ГРД – 5;

Гімон Микола Михайлович (залишав без змін рішення нижчих судів про заборону мирних зібрань):

№2а/0570/14641/2011 погодився із постановою Донецького окружного адміністративного суду від 24 серпня 2011 р., якою про заборонено Донецькій обласній організації «Народний Рух України», Донецькій обласній організації Всеукраїнського союзу ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Донецькій обласній організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, Громадській організації «Спілка шахтарів-інвалідів і потерпілих на підприємствах Донецької області», Донецькій обласній організації політичної партії «Громадянська позиція» проведення будь яких демонстрацій, мітингів, інших масових заходів в м. Донецьку 24.08.2011 року. В справі колегія суддів не прийняла до уваги доводи апелянтів, що судом першої інстанції порушені норми матеріального права при застосуванні Указу Президії СРСР.

№2а/0570/22138/2011, заборонив Донецькій обласній організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів Чорнобильської катастрофи «Чорнобиль-Єдність», Донецькій міській організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» проведення акцій протесту у формі пікетування з встановленням палаток з цілодобовим чергуванням в м. Донецьку сквер головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області. В справі колегія суддів застосовує Указ Президії СРСР.

Кількість «повідомлень» на сайті ГРД – 2;

Мацедонська Вікторія Едуардівна (залишила без змін рішення нижчих судів про заборону мирних зібрань):

№2а-9228/11/1070 підтримала постанову Київського окружного адміністративного суду від 15 листопада 2011 року, Якою обмежено права на проведення мирного зібрання Бородянської районної організації Політичної Партії «Фронт Змін» на мирне зібрання шляхом заборони проведення 16 листопада 2011 року мирного зібрання по вул.Леніна, 238, смт.Бородянка, Київська область за заявою від 14 листопада 2011 року.

Кількість «повідомлень» на сайті ГРД – 3;

Конюшко Костянтин Володимирович (залишав без змін рішення нижчих судів про заборону мирних зібрань та формував судову практику, яка в подальшому застосовувалась судами першої та апеляційної інстанції):

№К-7068/09 залишав без змін постанову Харківського окружного адміністративного суду від 21 січня 2009 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 22 січня 2009 року, якими було обмежено право на мирне зібрання громадян шляхом заборони Харківській обласній організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода» та будь-яким іншим організаторам і учасникам заходів проведення 22.01.2009 року смолоскипного ходу за маршрутом пам'ятник Тарасу Шевченку - вулиця Сумська - майдан Свободи - пам'ятний знак на честь проголошення незалежності України із частковим обмеженням руху транспортних засобів по вулиці Сумський.

№К-5321/09 залишив без змін постанову Приморського районного суду міста Одеси від 03 серпня 2007 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 27 листопада 2008 року, якими обмежено громадянин України, Одеського обласного товариства «Просвіта», Одеської обласної громадської організації «Єдине отечество», будь-яких інших фізичних та юридичних осіб в реалізації їх права на мирне зібрання шляхом заборони проведення пікетів, маніфестацій, встановлення наметів та інших агітаційних споруд на території міста Одеси, обмеженій вулицями Приморською, бульваром Мистецтв, Преображенською, Грецькою, Польським спуском у період з 03.08.2007 по 03.09.2007

Кількість «повідомлень» на сайті ГРД – 12.

Нещодавно члени ГРД організували «великий брифінг», на якому закликали проаналізувати їх висновки та інформацію, щоб з’ясувати наскільки вони об’єктивні та здатні приймати виважені рішення. Однак навіть після цього аналізу вбачається, що розповіді, які лунали під час брифінгу про мораль і почуття гідності, про «руку північного сусіда» - виглядає як якесь окозамилювання. Очевидно, що протилежні висновки явно не північний сусід змусив приймати членів ГРД. І такий непослідовний підхід в оцінці одних і тих самих ситуацій красномовніший, аніж тисяча слів під час проведення брифінгу.

ЕКС-ЗАСТУПНИК ГЕНПРОКУРОРА ЯРЕМИ ЗНОВУ ХОЧЕ СТАТИ СУДДЕЮ

Фото