» Черкаський податківець отримав штраф в 6 разів менший за хабар

31 октябрь 2020, Суббота, 21:33

Черкаський податківець отримав штраф в 6 разів менший за хабар

27 января 2020г.
Взятка_биопаспорт3

Колишній начальник драбівської державної податкової інспекції золотоніського управління ДФС у Черкаській обл. Олександр Зубко, якого правоохоронці затримали при під час отримання хабара, засуджений до штрафу в 17 тис грн.

Про це повідомляе видання Наші гроші з посиланням на вирок Соснівського районного суду Черкаської обл. від 15 січня, передає Резонанс.

О.Зубко був затриманий правоохоронцями в жовтні минулого року в Черкассах під час отримання 99 тис. грн. Справа була порушена за ч.3 ст. 368 ККУ (вимагання та отримання неправомірної вигоди).

Зі справи відомо, що в липні 2019 р. податківець повідомив представнику ТОВ "Лани Драбівщини" про можливе порушення використання фірмою 32 га земель історико-культурного призначення в адмінмежах шрамківської сільської ради і що в зв’язку з цим планується проведення перевірки.

Як спосіб вирішення питання посадовець запропонував надати неправомірну вигоду у вигляді послуг із сушіння кукурудзи в розрахунку тонна з гектару ділянки, що використовувалася з порушеннями.

В разі виконання такої вимоги, обіцяв вирішити питання непроведення перевірки з начальником золотоніського управління ГУ ДФС у Черкаській обл. В результаті домовленості було досягнуто у вигляді отримання вигоди у вигляді грошей після збору врожаю.

Обумовлена сума кошті вбула передана через посередника, який нібито був необізнаний про хабар. Гроші було покладено до автомобіля, в якому знаходився податківець. З ними він і був затриманий Службою безпеки України.

В ході судового розгляду по суті, між прокурором та обвинуваченим було укладено угоду про визнання винуватості за ч. 2. ст. 369-2 ККУ (зловживання впливом), яку затвердив суд, присудив обвинуваченому штраф у  17 тис. грн.