» Чернишов: Для забезпечення голосування засуджених утворено 136 спеціальних виборчих дільниць

05 липень 2022, Вівторок, 07:28

Чернишов: Для забезпечення голосування засуджених утворено 136 спеціальних виборчих дільниць

17 Липня 2019г.
66521054_623707264705549_8089201878425927680_n

Про організацію виборчого процесу на спеціальних виборчих дільницях під час позачергових парламентських виборів в Україні розповіли 17 липня 2019 року у прес-службі Державної кримінально-виконавчій службі України

Відповідно до чинного законодавства участь у виборах народних депутатів України беруть громадяни України, які перебувають в установах Державної кримінально-виконавчої служби України, нагадали у ДКВС.

- На адміністрації установ виконання покарань і слідчих ізоляторів покладається завдання щодо забезпечення необхідних умов для реалізації права голосу засудженими і особами, узятими під варту, а також сприяння суб’єктам виборчого процесу у виконанні ними своїх повноважень та забезпечення їх безпеки під час перебування у зонах, що охороняються, – акцентував заступник міністра юстиції Денис Чернишов.

Адміністрація установ забезпечує інформування засуджених і ув’язнених про основні положення виборчого законодавства.

У місцях масового перебування засуджених облаштовані стенди, дошки оголошень для розміщення матеріалів передвиборної агітації. У слідчих ізоляторах, де засуджені тримаються в камерах, такі стенди обладнані у прогулянкових двориках.

Для підготовки і проведення голосування та підрахунку голосів виборців використовуються спеціальні виборчі дільниці, утворені на постійній та тимчасовій основі.

За даними Чернишова, для забезпечення голосування засуджених утворено 136 спеціальних виборчих дільниць (102 – на постійній основі та 34 – на тимчасовій основі) у 123 установах виконання покарань та слідчих ізоляторах. Через відсутність засуджених у зв'язку з оптимізацією не утворено спеціальні виборчі дільниці у 18 установах виконання покарань.

Документом, який підтверджує особу та громадянство України виборців, які перебувають в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, є картка-довідка установи, що є підставою для отримання виборчого бюлетеня і може бути використана на спеціальній виборчій дільниці.

Орієнтовна кількість виборців становить 52,2 тис. осіб.

ПРОКУРАТУРА ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ВИМАГАЄ ДОДЕРЖАННЯ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ В’ЯЗНІВ