» «червоні лінії» Путіна обмежуються територією Росії

29 березень 2023, Середа, 01:27

«червоні лінії» Путіна обмежуються територією Росії

27 Вересня 2021г.


Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляє, що «червоні лінії» президента Росії Володимира Путіна обмежуються лише територією РФ.

«З нашого боку російсько-українського кордону ми самі розберемося, що нам робити в інтересах українського народу і безпеки України та Європи», – написав Кулеба у твіттері 27 вересня у відповідь на заяви Кремля.

Раніше сьогодні речник російського президента Дмитро Пєсков заявив, що «спільні дії» Москви і Мінська у відповідь на «розміщення військ НАТО» в Україні мають гарантувати безпеку і Росії, і Білорусі.

«Тема потенційного розширення військової інфраструктури НАТО на території України неодноразово згадувалася президентом Путіним, і він говорив, що це перебуває за межею тих самих «червоних ліній», про які він неодноразово казав», – цитують заяву речника Володимира Путіна російські ЗМІ.

Лукашенко ж на нараді з силовиками 27 вересня заявив, що вони з президентом Росії Володимиром Путіним домовилися вдатися до спільних дій у відповідь на нібито «створення баз США в Україні».

Київ неодноразово висловлював побоювання, заявляючи, що загроза повномасштабної агресії з боку Росії є і зберігатиметься надалі.

На саміті Північноатлантичного союзу в червні було знову підтверджено, що Україна зможе отримати план дій щодо членства в НАТО і стати членом, здійснивши необхідні реформи.

А президент США Джо Байден після того саміту також підтвердив, що в разі здійснення цих реформ, у першу чергу в галузі боротьби з корупцією, вступові України не завадить і нинішня окупація частин її території Росією.

НАТО і Байден також вкотре підтвердили, що Росія не має права вето з цього питання, і щодо можливого вступу України в НАТО будуть вирішувати самі країни-члени цього союзу.

Росія ж продовжує твердити, що для неї ймовірний вступ України до НАТО був би «червоною лінією», перетину якої вона не потерпить.