01 грудень 2023, П'ятниця, 18:42

Чи бути Головному слідчому управлінню ДБР?

24 Лютого 2020г.
Ahr0chm6ly9ty3vzzxjjb250zw50lmnvbs9izmeyyjy1ymm4yjnjmzkxztcxmtdlzjkzl2ltywdlcy83ytgwyzkyoc00ytyzltrjm2mtywmxms0wnzu2zgq4mmywy2quanbn

5 лютого Президент Володимир Зеленський затвердив нову організаційну структуру ДБР, де замість 3-х слідчих управлінь утворено Головне слідче управління Бюро.

ГСУ ДБР має об’єднати всі слідчі підрозділи Бюро, а відповідно до п. 8 ст. 3 КПК України керівник ГСУ ДБР, його заступники будуть керівниками органу досудового розслідування.

Для призначення на ці посади потрібно провести відкриті конкурси, очевидно не такі як на першого заступника та заступника директора Бюро. Для цього потрібно буде певний час (прийом документів, етапи конкурсу, спецперевірка, медична (військово-лікарська) комісія).

01 липня - День слідчого.

Саме в цей день набуде чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» (щодо кримінальних проступків).

Відповідно до цього Закону в п. 8 ст. 3 КПК України внесяться наступні зміни: слова "органу державного бюро розслідувань" замінено словами "перший заступник або заступник Директора Державного бюро розслідувань, начальник слідчого управління, відділу органу Державного бюро розслідувань".

Тобто, відповідно до названого Закону з 01 липня в Бюро не буде такого органу досудового розслідування як Головне слідче управління.

Як наслідок, припинять існувати (будуть поза законом) і всі слідчі підрозділи Бюро, які входитимуть в структуру ГСУ ДБР (управління та відділи).

Якими будуть дії та рішення тимчасової керівниці ДБР Ірини Венедіктової, наступного директора Бюро, Президента, який затвердив таку структуру, Верховної Ради важко спрогнозувати, хоча варіанти вирішення проблеми звичайно є.

Головне, щоб рішення були ухвалені завчасно та відповідали чинному законодавству.

В іншому випадку слідство ДБР знову зупиниться з 1 липня, саме в День слідчого.

Знову, тому що з 07.02.20 всі слідчі ДБР знаходяться в організаційній структурі, яка втратила свою чинність відповідно до Указу Президента України #41/2020.

На жаль, чинна тимчасова очільниця Бюро помилково оцінює теперішній юридичний стан органів досудового розслідування Бюро. Але вся відповідальність за нею, навіть якщо зараз слідчі Бюро і здійснюють розслідування, а слідчі судді розглядають та ухвалюють рішення за їх (слідчих) клопотаннями.

ДО ОФІСУ ГЕНПРОКУРОРА ПОДАНО ЗАЯВУ ПРО ВЧИНЕННЯ ЗЛОЧИНУ, «РАДНИКОМ Т.В.О. ДИРЕКТОРА ДБР ТА ІНШИМИ СЛУЖБОВИМИ ОСОБАМИ»

89823080 4034293579945875 8967205416928804864 O
Олег Шрам Адвокат, ексрадник директора Державного бюро розслідувань, голова правління ГО «Рада громадського контролю»,