Warning: Undefined variable $slider in /usr/www/users/reson/wp-content/themes/resonance-new/single.php on line 97
Олексій Бебель, для Резонансу
За останні кілька тижнів у соціальних мережах та у вітчизняних ЗМІ пройшли червоною ниткою повідомлення, що засуджено колишнього заступника прокурора Вінницької області до штрафу та затримано якогось колишнього посадовця у рамках досудового розслідування чи не першого кримінального провадження, розпочатого Державним бюро розслідувань.
Більшість тих, хто це обговорював, в основному звертали увагу, що колишній працівник прокуратури одержав лише штраф, а затриманий ДБР та військовою прокуратурою давно звільнився із займаної посади.
Я ж читаючи ці повідомлення, не міг усвідомити іншої обставини – чому цих (та інших) людей взагалі засуджено чи затримано? Шановні читачі, Ви звернули увагу, що усі ці вироки чи ухвали суду стосуються кримінального правопорушення, передбаченого статтею 369-2 Кримінального кодексу України, тобто зловживання впливом?
І це є ключовим!
Для мене цілковитою загадкою є, як навіть у рамках угоди зі слідством може бути засуджено особу на підставі норми, яка по суті втратила чинність кілька років тому!!!
Я не буду розтікатися «мислью по дрєву» та вдаватися у певні тонкощі аргументації. Залишу їх при собі.
Визначу лише пунктиром. Примітка до статті 369-2 Кримінального кодексу України вказує, що особами, уповноваженими на виконання функцій держави, є особи, визначені в пунктах 1 – 3 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Утім відповідно до підпункту 1 пункту 4 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції» втрачає чинність, крім положень щодо фінансового контролю, які втрачають чинність з початком роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Водночас пункт 1 та абзаци перший і другий пункту 2 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» вказують, що цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності.
Разом з тим пункт 3 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» передбачає, що до приведення у відповідність із цим Законом законодавчі та інші нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.
Закон України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» опубліковано у газеті «Голос України» від 25.10.2014 № 206 та відповідно набрав чинності 26.10.2014. Даний Закон введено в дію 26.04.2015, а Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції» остаточно втратив чинність 01.09.2016.
Разом з тим частини третя та четверта статті 3 Кримінального кодексу України вказують, що злочинність діяння, а також його караність та інші кримінально-правові наслідки визначаються тільки цим Кодексом, а застосування закону про кримінальну відповідальність за аналогією заборонено.
Виходячи із викладеного стаття 369-2 Кримінального кодексу України взагалі не може застосовуватися, оскільки передбачає вплив на особу, статус якої визначено Законом України, що повністю втратив чинність. Тобто він не існує взагалі.
Саме тому на розгляді Верховної Ради України перебуває законопроект, яким передбачено змінити редакцію цієї статті Кримінального кодексу України.
Таким чином на моє глибоке переконання притягнення громадян до кримінальної відповідальності, а більш того – засудження їх за цією статтею, суперечить Конституції України, Кримінальному кодексу України, Кримінальному процесуальному кодексу України та низці рішень Європейського суду з прав людини.
То ж я думаю тим, кого притягнуто до кримінальної відповідальності за цією статтею з 2016 року, слід серйозно подумати, чи не повинні вони почати зворотній процес. Для початку боротися за своє виправдання.
СУДДІ ТА ПРАЦІВНИЦІ АПАРАТУ ПОДІЛЬСЬКОГО РАЙСУДУ КИЄВА ПОВІДОМЛЕНО ПРО ПІДОЗРУ У ЗЛОВЖИВАННІ ВПЛИВОМ