19 березень 2024, Вівторок, 13:21

Чи вплине призначення Піскуна на імідж Венедіктової

3 Серпня 2020г.
Photo 2020 08 03 10 29 06

Олексій Баганець

Не можу не висловитись на цю тему, бо байдужість породжує не менше зло чим співучасть у будь-яких неблаговидних діях. Одразу скажу, що у мене із С.Піскуном в минулому були різні, в т.ч. і складні стосунки. Не буду до них повертатись бо це вже історія. Але, про одну його якість на посаді Генерального прокурора скажу: він не заохочував, а навпаки вимагав, щоб прокурори області були незалежними від інших гілок влади і навіть влаштовував показові покарання тим підлеглим, які підпадали під вплив місцевих керівників обласних державних адміністрацій. А якщо зрівняти останні 5-6 років, то навпаки вже дійшло до того, що голови ОДА підбирають собі керівників регіональних прокуратур і разом ходять в місцеві парки для перевірок, як викладена тротуарна плитка.

До чого я веду? Я дійсно щиро здивований тим, який резонанс викликало призначення С.Піскуна, голови Союзу юристів України, тобто громадської організації, яка нараховує до 35 тис. юристів, в т.ч. і дуже відомих та значимих в суспільстві (до тих я себе не відношу), радником нинішнього Генерального прокурора України, причому на громадських засадах. Ще раз говорю, до Святослав Михайловича можна по різному відноситись, але, якби там не було, він тричі призначався Генеральним прокурором України, а це теж багато про що свідчить. Не був люстрований чи судимий, до кримінальної відповідальності не притягувався. Тоді які саме перепони існували, щоб він не міг бути радником Генерального прокурора?! Не розумію. Хіба що заздрість декого, хто в своєму житті нічого корисного для своєї держави не зробив, окрім шкоди. В минулому не все було погано і люди відчували себе захищенішими чим зараз, після стількох «реформ» тієї ж правоохоронної та судової системи. Більше скажу, якщо хтось цього ще не зрозумів. Ірина Венедіктова перша за стільки років пішла на контакт і співпрацю не з головою Союзу юристів України, а з самою чисельною і авторитетною громадською організацією в сфері юриспруденції, яка об’єднує не тільки прокурорів, а і суддів, адвокатів, експертів, працівників підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю, військових юристів і науковців!

А хіба не є корисним проведення нею круглого столу із представниками Союзу юристів України, де були обговорені наші пропозиції щодо внесення край необхідних змін до кримінального процесуального законодавства з метою покращення ефективності діяльності органів досудового розслідування і прокуратури?! Вважаю, що обмін думками з приводу вдосконалення законодавства принесе лише користь нашій державі і головне людям.

І наостанок. Скажу відверто, не тільки я, а і мої колеги після зустрічі із І.Венедіктовою на цьому круглому столі змінили про неї думку на краще.

А взагалі я її зауважав після її публікації у себе на Фейсбук з приводу висловлень у її адресу у зв’язку із призначенням С.Піскуна її радником на громадських засадах.

Ще раз, шановні друзі, зверніть увагу на такі її слова: «Найцінніше, що є у людини, - це досвід. Негативний і позитивний, підйоми і падіння і знов підйоми. І, коли людина десятиліттями в професії, залишається соціально активною та за нею ідуть колективи, - вона ефективна.».

Тому, я тішуся тим, що новий Генеральний прокурор чудово розуміється, що є найкращим у визначеності придатності людини при призначені на посаду.

І що ще піднесло її в моїх очах, це її відсіч тим «реформаторам», які їй радять кого брати заступниками та радниками з новими обличчями одразу з пологових будинків.

Поважаю за це і бажаю надалі залишатись мудрою і незалежною!

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.

18485508 432765090437116 7143097823702655490 N
Олексій Баганець Екс-заступник Генерального прокурора України, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, адвокат