» Чиновницю Миколаївської мерії затримали на хабарі

02 липень 2022, Субота, 19:27

Чиновницю Миколаївської мерії затримали на хабарі

30 Грудня 2019г.
Взятка_биопаспорт3

Чиновницю миколаївської мерії 28 грудня затримали за вимагання 20 тис. грн. неправомірної вигоди.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу головного управління Національної поліції України в Миколаївської обл.

Керівника одного з управлінь департаменту житлово-комунального господарства Миколаїва викрили на хабарі співробітники управління стратегічних розслідувань в Миколаївській обл. разом із слідчими Заводського районного відділу поліції під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури.

У своєму робочому кабінеті 45-річна жінка отримала частину неправомірної вигоди у сумі 20 тис. грн. за підписання актів виконаних робіт із недостовірними відомостями, щодо обсягу виконання робіт, від "підконтрольних" господарських суб’єктів.

Задля конспірації від викриття правоохоронними органами до протиправної діяльності зловмисниця залучила свого водія, який після отримання жінкою частини привласнених грошових коштів у ії службовому кабінеті виносив гроші із приміщення у службовий автомобіль та в подальшому, через деякий проміжок часу, передавав керівнику.

У ході досудового розслідування встановлено, що посадові особи департаменту ЖКГ миколаївської мерії з січня 2019 р. і по теперішній час зловживаючи службовим становищем.

Вступив до змови, вони здійснювали укладання договорів на виконання робіт із "підконтрольними" їм особисто госпсуб’єктами, від яких отримували "відкати" у розмірі 10-15% від вартості укладеного договору.

До своєї протиправної діяльності посадовці залучили керівника одного з управління департаменту, яка, виконуючи прямі протиправні вказівки керівництва, що надавались їй під час розмов тет-а-тет або за допомогою месенджерів WhatsApp та Viber, підписувала акти виконаних робіт "підконтрольним" підприємствам без фактичної перевірки обсягів та якості виконання робіт.

Це призводило до завищення фактичної вартості виконаних робіт та безпідставного перерахування бюджетних грошових коштів госпсуб’єктам.

Провадження почато за ч.3 ст.368 КК України "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою". Слідчі затримали зловмисницю у порядку ст. 208 КПК України. Вирішується питання про повідомлення про підозру.