17 тис грн за те, що чоловік перебував у приміщенні продмагазину без маски, - рішення суду - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

29 апрель 2020, Среда, 23:09

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

17 тис грн за те, що чоловік перебував у приміщенні продмагазину без маски, — рішення суду

1 апреля 2020г.

1 квітня 2020 року чоловіка, який перебував у приміщенні продуктового магазину без маски, Зарічний районний суд міста Сум притягнув до адміністративної відповідальності за порушення правил карантину та наклав на нього штраф в розмірі 17000 грн. Про це повідомляє Резонанс 1 квітня з посиланням на прес-центр Судової влади України.

Відповідно до протоколу, ввечері 30 березня 2020 року чоловік зайшов до магазину «АТБ», без засобів захисту, тобто знаходився у публічному місці без засобів індивідуального захисту (медичної або респіраторної маски), чим порушив п. 2 а рішення виконавчого комітету СМР №172 від 27.03.2020 відповідно до якого на території Сумської міської об’єднаної територіальної громади заборонено знаходитися у публічних місцях, громадському транспорті, без засобів індивідуального захисту, та скоїв правопорушення передбачене статті 44-3 КУпАП.

Чоловік у судовому засіданні не заперечував проти тих обставин, що зазначені в протоколі та пояснив, що дійсно перебував у магазині «АТБ» без маски.

Провина чоловіка підтверджується зібраними матеріалами справи, які досліджені в суді. При призначенні адміністративного стягнення, судом враховано характер скоєного правопорушення та особу правопорушника.

Також чоловікові доведеться сплатити і судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп. на користь держави.

Постанова суду не набрала законної сили та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів.

- Правил карантину дійсно треба дотримуватись. Але присудити 17 тисяч гривень штрафу пересічному покупцеві без медичної маски, який зайшов у продуктовий магазин за буханкою хліба - чи не занадто, - вважає правник Сергей Денисенко.

Юрист обурився у соцмережі Facebook: "Це що, власник магазину чи службова особа, які не забезпечили персонал масками та іншими засобами захисту? Геть сумно. На території Сумської громади".