» Чому Наливайченко?!

11 серпень 2022, Четвер, 14:59

Чому Наливайченко?!

26 Вересня 2017г.
0
21686204_2049809848588348_1939063565656533101_n

21 вересня 2017 року двічі екс-Голова Служби безпеки України був допитаний як свідок неподалік свого скромного двічі екс-кабінету. У справі (провадженні) щодо організації незаконного перетинання державного кордону України громадянином Віктором Медведчуком.

В насиченому інформаційному просторі просочилась навіть інформація нібито сам Валентин Наливайченко літав в РФ з реєстратором «Украинского выбора». Усе перевернулось, перекрутилось.

Це питання закриваю зразу ж. Наливайченко Валентин Олександрович з листопада 2013 року до учора Росію не відвідував, й державний кордон у тому напрямку не перетинав.

І це також: Наливайченко В.О. не мав ніякого відношення до організації незаконних перельотів пана Медведчука чи будь-кого іншого в РФ, а його заступники, які були призначені без подання Голови (таких більшість), зазвичай діяли на свій розсуд, або за погодженням з Банковою. На той період Голова СБ України не мав ні правових, ні інших повноважень-доручень впливати на організацію міжнародних польотів й здійснювати контроль за ними. Щодо обставин, які досліджуються, у першу чергу мають бути допитані керівники авіаційної, прикордонної, митної, інших відповідальних служб.

Вони не допитані.

Ще один аспект перед тим, як перейти до головного. Ніколи не був й ніколи не буде «поліграф» джерелом реальних доказів. В ситуації, коли тебе підозрюють, але не оголошують підозру, Валентин Наливайченко поступив правильно: «Викладайте основні докази, а детектор зачекає…». Видумана «судово-психологічна експертиза, яка проводиться із застосуванням поліграфа», й результати якої нібито можуть мати значення для доказування вини, не обговорюється – це сльози криміналістики й кримінального процесу.

То чому Наливайченко?!

1. На початку 2015 року Голова СБ України Валентин Наливайченко підготував грунтовну доповідь з фото-відео матеріалами щодо присутності російських військових на Донбасі для презентації в США.

Влада не дала погодження на відрядження, хоча саме Наливайченко мав не тільки повну базу доказів, але й досконально володів її суттю.

«Надто активний, позитивний, перспективний – нічого робити в США!»

2. У травні 2015 року Валентин Наливайченко підтримав висновки українського слідства щодо здійснення повідомлення про підозру терористам, які були співучасниками збиття у липні 2014 року малазійського пасажирського літака російським екіпажем ЗРК «Бук».

Але саме тоді ця «справа» розпочала дрейф у геополітику, й процесуальні намагання розпочати важливу стадію - притягнення до кримінальної відповідальності конкретних осіб, у першу чергу громадян РФ, залишились без виконання.

3. Справа щодо узурпації влади Януковичем та його посіпаками, розпочата в березні 2015 року за особистої ініціативи Голови СБ України Наливайченка, у червні набрала доказів для здійснення повідомлення про підозру суддям Конституційного суду України, які у псевдоюридичній площині виконали забаганки «сім’ї». До Генеральної прокуратури (тільки вона могла вчиняти дії щодо суддів КСУ) за підписом Наливайченка було надіслано матеріали з текстом підозри судді Бауліну Ю.В., який уже при новій владі, 18 березня 2014 року, опинився Головою Конституційного суду України.

4. «БРСМ», газо-нафтові гроші - це безумовно корупційні танці на кістках українського народу… У червні 2015 року Валентин Наливайченко відкрито заявив про це

Саме у ЧЕРВНІ (19-го) 2015 року Наливайченко Валентин Олександрович звільнений з посади Голови Служби безпеки України.

У січні 2017 року Валентин Наливайченко передав Міністерству юстиції США матеріали щодо корупції у вищих ешелонах влади України… Ще купа документів про зловживання й розкрадання народного добра клептократичною владою була ним оприлюднена та направлена у відповідні вітчизняні й закордонні інстанції.

Допит Наливайченка В.О. 21 вересня 2017 року, публічно обставлений фейковою непроцесуальною підозрою у співпраці з Росією, люди розуміють як переслідування за державницьку позицію.

Василь Вовк
Василь Вовк Екс-начальник Головного слідчого управління СБУ, військове звання - генерал-майор, заслужений юрист України