21 липень 2024, Неділя, 17:23

Чому так сталось зі “Скворечником”

8 Лютого 2018г.
Чому так сталось зі “Скворечником”

Warning: Undefined variable $slider in /usr/www/users/reson/wp-content/themes/resonance-new/single.php on line 97

Слідство за фактами самовільного зайняття земельних ділянок, як особливо цінних земель, на острові Труханів було розпочато ще 2015 року. На сьогодні місцевою прокуратурою в межах цього провадження до суду вже скервано два обвинувальних акти.

Надалі у ході даного розслідування встановлені інші аналогічні факти, зокрема і незаконне зайняття земельної ділянки власниками кафе на деревах «Скворечник».

Відповідно до ст. 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями.

Інших способів отримання земель, що перебувають у комунальній власності, законодавством не передбачено!

Разом з тим, Київська міська рада, яка є виключним органом, уповноваженим розпоряджатися землями комунальної власності, рішень про передачу земельної ділянки у власність чи оренду, не приймала.

Що стосується доводів про наявність договорів з Комунальним підприємством «Плесо» про утримання території в належному санітарному стані, то останні не надають жодного права займати та використовувати земельну ділянку, а також організовувати на ній будь-яку комерційну діяльність.

Більше того, наявність вказаного договору, не спростовує, а навпаки підтверджує факт зайняття та використання земельної ділянки.

Варто також зазначити, що у ході розслідування даного кримінального провадження буде надана правова оцінка законності дій працівників КП «Плесо», зокрема, і при укладенні договорів.

Який вихід із ситуації для "Скворечника"?

Звернутися до Київської міської ради щодо оренди цієї ділянки, отримати рішення, працювати.

Джерело

ЦЬОГО РОКУ У СТОЛИЦІ ВИКРИТО 17 ОРГАНІЗОВАНИХ ЗЛОЧИННИХ УГРУПОВАНЬ, — ПРОКУРОР КИЄВА

Надія Максимець
Надія Максимець Прес-секретар прокуратури міста Києва