» Чотири депутати від «Слуги народу» раніше не потрапили до Верховного Суду

02 лютий 2023, Четвер, 12:47

Чотири депутати від «Слуги народу» раніше не потрапили до Верховного Суду

29 Жовтня 2019г.
Фото: Ivan Pravdin
Фото: Ivan Pravdin

Народні депутати від фракції "Слуга народу" Ірина Венедіктова, Микола Стефанчук, Данило Гетманцев та Олександр Мережко брали участь у конкурсі на посаду суддів Верховного Суду, проте не отримали бажаних посад.

Про це пише Резонанс 29 жовтня 2019 року.

Нагадаємо, Микола Стефанчук та Данило Гетьманцев вибули з конкурсу за результатами підсумкового рейтингу. При чому Данило Гетманцев спочатку отримав негативний висновок ГРД, який в подальшому було скасовано громадською радою.

Ірина Венедіктова та Олександр Мережко припинили участь у конкурсі, оскільки отримали менший за мінімально допустимий бал за результатами іспиту.

Так, результат практичного завдання Ірини Венедіктової склав 45 балів, а Олександра Мережка – 47,5.

ПЕРЕЗАПУСК «СУДОВОЇ РЕФОРМИ» ВСУПЕРЕЧ ЄВРОПЕЙСЬКИМ СТАНДАРТАМ

Експерти акцентують, що Микола Стефанчук (брат першого віце-спікера Руслана Стефанчука), Ірина Венедіктова та Олександр Мережко нині є членами парламентського комітету з питань правової політики, що розглядав та підтримав президентський проект закону про судову реформу, яким передбачено скорочення чисельності Верховного Суду та припинення повноважень діючого складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

- Не можна стверджувати, що ці депутати мають бажання помститися тим, хто не підтримав їхні кандидатури під час конкурсу до Верховного Суду, але виключати таке припущення також не варто, - відзначають спостерігачі.

Як нагадує Резонанс, що 16 жовтня 2019 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування». За підтримку вказаної ініціативи проголосувало 236 народних депутати.

СУДОВА РЕФОРМА ТА ЇЇ ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ