» Чумаку пояснили, що таке “злочинна організація”

04 липень 2022, Понеділок, 17:56

Чумаку пояснили, що таке “злочинна організація”

11 Листопада 2019г.
Фото: Главком
Фото: Главком

На час внесення до реєстру кримінального провадження про злочинну організацію Януковича всі приводи і підстави були, вони є і дотепер. Про це заявив Резонансу 11 листопада 2019 року заслужений юрист України, лідер партії "Патріот" Микола Голомша, коментуючи висловлювання заступника Генерального прокурора Віктора Чумака.

На питання Главкому "Чи відповідає дійсності інформація, що керівництво Офісу генпрокурора не погоджується з формулюванням, що за часи Януковича діяло злочинне угруповання" Чумак відповів:

- Ще треба довести, що там була злочинна організація, угрупування. На рівні емоцій – так. Всі погоджуються. На рівні фактів, які треба з’єднати в одну систему – треба довести. Були люди, пов’язані між собою. Характер цих зв’язків абсолютно різний. Фінансовий, особистий, політичний і т.д. Те, що була група людей, пов’язаних між собою – це точно. Але зрозумійте, що таке злочинне угрупування. Якщо давати правильну кваліфікацію, злочинне угрупування – люди, які приходять, щоб здійснити такий-то злочин у такий-то спосіб. Тобто вони домовляються, що будуть здійснювати не якусь політику, а злочин. Вони точно мають умисел, віддають собі звіт, що їхня діяльність є злочинною. Ну як ви собі це уявляєте? Янукович збирає РНБО, Кабмін і інших і каже: ось сьогодні ми украдемо стільки то. Якщо все це розкласти на молекули, то воно виходить саме так. На рівні емоцій, для розмови з суспільством, то це звучить красиво – злочинна організація Януковича. А на рівні фактів, доказів і чіткої юридичної оцінки, то треба довести, що це була злочинна організація, яка зібралася для виконання злочинної діяльності і вона повністю усвідомлювала, що чинила злочини, домовлялася між собою про ці злочини і могла класифікувати свої дії, як злочини по відношенню до суспільства і держави. Але ж вони самі були державою. Тоді треба сказати, що була злочинна група осіб, які уособлювали собою державну владу, і чинили злочини щодо всіх громадян. І будемо шурувати позови всіх громадян до злочинної держави.

- Злочинна організація - чітко сформована ієрархічна організація, яка діє конспіративно, сепаратно, має свої правила, чітку дисципліну - керівника, заступників, бригадирів, «смотрящих». Вона має своє економічне підгрунтя, людей впливу «рєшал», але для того, щоб це знати, потрібно мати знання, досвід розслідування справ, звісно на високих постах, це потрібно мати досвід підтримання державного обвинувачення, координаційної роботи, бачити як на колегіях притягують до різного роду відповідальності навіть за формальні прорахунки в організації розслідувань, не кажучи за незаконні притягнення до відповідальності, чи незаконні обшуки, - пояснив перший заступник Генпрокурора України (2014 року) Голомша. - Питання у тому чи є план розслідування, який мав бути виконаним із всіма вище зазначеними ознаками.

"Я змушений повідомити, що проект повідомлення Януковичу В.Ф. про підозру у створенні злочинної організації з метою захоплення державної влади був підготовлений за моєю вказівкою і з моєю участю тим же Горбатюком С.В. ще в травні-червні 2014 року! Нехай на той час ця підозра і не була повністю доведена, а тому і не вручалась йому, але це був фактично план подальшого розслідування з метою її доказування", - написав у блозі для Резонансу ексзаступник Генпрокурора Олексій Баганець у лютому 2017 року.

ЗЛОЧИННА ДІЯЛЬНІСТЬ ЯНУКОВИЧА ТА ЙОГО НАЙБЛИЖЧОГО ОТОЧЕННЯ: ХТО ПОКАРАНИЙ?