» ДБР обшукує МОЗ, – Варченко

01 липень 2022, П'ятниця, 17:26

ДБР обшукує МОЗ, – Варченко

20 Червня 2019г.
630_360_1536844538-4772

Державним бюро розслідувань проводяться обшуки у Міністерстві охорони здоров’я і ДП «Державний будівельний центр МОЗ» в рамках проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні.

Як передає Резонанс, про це 20 червня 2019 року написала у соцмережі Facebook перша заступниця директора ДБР Ольга Варченко.

Вона поінформувала, що досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи МОЗ, діючи за попередньою змовою із службовими особами ДП «ДБЦ МОЗ України» та службовими особами приватних підприємств, привласнили бюджетні кошти в особливо великих розмірах, шляхом зловживання своїм службовим становищем, що виділені Урядом на реалізацію державного інвестиційного проекту «Реконструкція і розширення Національного інституту раку по вул. Ломоносова 33/43 в Голосіївському районі міста Києва».

За інформацією МОЗ, за рішенням Печерського районного суду міста Києва співробітники ДБР здійснюють вилучення документів і електронних носіїв в рамках слідчих дій стосовно діяльності ДП «Державний будівельний центр МОЗ України», пов’язаної з розбудовою Інституту раку.

МОЗ України сприяє проведенню слідчих дій, - наголосила прес-служба відомства.

Там також нагадали, що

- 5 квітня ДП «Державний будівельний центр Міністерства охорони здоров’я України» оголосило тендер на розбудову Національного інституту раку з очікуваною вартістю 2,46 млрд грн.

- Ознаки потенційних порушень виявив проект “Наші гроші” проаналізувавши тендерні умови. Це підтвердив внутрішній аудит «Державного будівельного центру Міністерства охорони здоров’я України», який провело Міністерство.

- МОЗ України звернулося до уповноважених органів, щоби перевірити ці факти і підготувало звернення до правоохоронних органів щодо порушення кримінальної справи по факту шахрайства попереднім керівництвом ДП “ДБЦ МОЗ України”.

- 19 червня, постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель ухвалила рішення щодо скасування процедури закупівлі для розбудови Інституту раку. Рішення уже вступило в дію, а офіційно буде розміщено в кабінеті замовника («Державний будівельний центр Міністерства охорони здоров’я України») найближчим часом.