14 червень 2024, П'ятниця, 09:38

ДБР перевірить факт можливого позапроцесуального спілкування Ситника та Труби (документ)

8 Січня 2020г.
Ситник Труба
фото: УНІАН

У ЗМІ з’явилася інформація про те, що, особа, голос якої схожий на директора НАБУ Артема Ситника, в приватній розмові міг попереджати главу ДБР Романа Трубу про те, що його заступники фігурують на записах розмов, які начебто відбувалися у кабінеті у голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка. Відтак Рада громадського контролю Нацбюро звернулася до Генерального прокурора із вимогою зареєструвати кримінальне провадження за інформацією, яку оприлюднили ЗМІ та визначити підслідність цього провадження за іншими органами досудового розслідування, ніж НАБУ та ДБР.

Про це інформує 8 січня 2020 року Резонанс із посиланням на РГК НАБУ.

Крім того, РГК просила Генерального прокурора України підтвердити чи спростувати факт надання особисто ним вказівок Ситнику не проводити жодних слідчих дій по так званій справі “Приватбанку” у зв’язку з перебуванням у місті Києві місії Міжнародного валютного фонду.

На думку РГК, у випадку підтвердження достовірності таких розмов, це свідчило б про те, що керівники правоохоронних органів втручаються в незалежність проведення досудового розслідування та, ймовірно, розголошують таємницю досудового розслідування.

У отриманій нами відповіді Генеральна прокуратура повідомила, що наше звернення долучено до матеріалів кримінального провадження за фактом можливого незаконного прослуховування службових осіб ДБР, а всі викладені у ньому факту будуть перевірені в ході проведення досудового розслідування.

Однак наше прохання про визначення чи зміну органу досудового розслідування залишилося без уваги.

Для довідки: розшифровка запису розмови двох людей з голосами, як у директора ДБР Романа Труби та начальника його патронатної служби Олександра Удовиченка, що був опублікований на Telegram-каналі "Трубу прорвало".

Після ймовірної телефонної розмови Труби із Ситником про те, що заступники директора ДБР фігурують на записах із кабінету голови ОАСК Удовиченко запитує: “На звук потрапили чи на що?”

Труба: “Не знаю нічого. Він просто зателефонував сказати, що там будуть мої заступники, йдеться про судові рішення, скасування ... Каже, просто оціни правильно всю ситуацію для себе як директор. Може, він мав на увазі, щоб їх зараз зах**рити?”

Після перешіптування Удовиченко каже: "Артем наш фактичний союзник, бо думає, що пи*да їм".