16 квітень 2024, Вівторок, 03:49

ДБР & Порошенко: причини балакучості слідчого (документи)

8 Липня 2020г.
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН

Заява керівника одного зі слідчих відділів Державного бюро розслідувань Олега Корецького щодо тиску на нього не відповідає дійсності і є політично-мотивованою.

На цьому 8 липня акцентували у ДБР, передає Резонанс.

Напередодні адвокат Ілля Новіков поінформував у соцмережі про закриття однієї зі справ щодо експрезидента Петра Порошенка.

- Кримінальну справу щодо “Ленінської кузні” (одна з 24 “справ Порошенка”) сьогодні закрито, я отримав постанову від керівника слідчої групи Олега Корецького. На слідчих чинився тиск, про що Корецький погодився розповісти найближчим часом пресі, – написав Новіков.

У відповідь на закиди Корецького у Держбюро пообіцяли, що Управління внутрішнього контролю перевірить "інформацію, викладену в публічних заявах".

- Крім того, дії вказаного працівника ДБР містять окремі ознаки кримінального правопорушення, а саме розголошення відомостей досудового розслідування, - підкреслили у Держбюро..

І додали, що "з огляду на те, якими засобами масової інформації розповсюджуються вказані відомості, зайвий раз підтверджується намагання одного з фігурантів кримінальних проваджень, які розслідуються ДБР, здійснювати інформаційний та політичний тиск на орган досудового розслідування".

ПОРОШЕНКО ТРАДИЦІЙНО ПРОІГНОРУВАВ ВИКЛИК ДО ДБР

За даними Резонансу саме Корецький раніше особисто ініціював та подавав клопотання про арешт нерухомого майна та корпоративних прав "Заводу «Кузня на Рибальському".

- Зранку я прийняв рішення про закриття ще одного провадження – про можливе ухилення від сплати податків при продажу Кузні на Рибальському - у зв’язку з відсутністю подій злочину, - заявив 8 липня Корецький журналістам Главкому, Цензору. НЕТ та телеканалу Прямий.

- Із 2019 року Корецький не лише керував групою слідчих у справах Порошенка, а й особисто, за своїм підписом, неодноразово звертався до органів прокуратури, щоб узгодити чергову підозру Порошенку. Усі ці підозри, через непрофесіоналізм і некомпетентність їхніх виконавців, прокурорами неодноразово поверталися до ДБР.  Про це Резонансу розповіло джерело, наближене до судової влади

- Він готувався "з речами на вихід" з 20 липня 2020 року. Наприкінці червня працівники підрозділу  внутрішніх розслідувань достеменно встановили факт "злиття" ним інформації у кримінальних справах. Хоча і раніше були неофіційні відомості, що цей працівник торгує справами, - заявив компетентний співрозмовник.

Він також додав, "аби Корецький не залишав лави ДБР із тавром зрадника, для нього вигадали легенду - борця із політичними репресіями та жертви режиму".

До речі, з лютого 2020 року найрезонансніші справи, котрі розслідував Корецький, було передано до іншого підрозділу Бюро.

МИ ПРАГНЕМО, ЩОБ ПЕРЕД ЗАКОНОМ БУЛИ ВСІ РІВНІ, — БАБІКОВ

Звернення Генпрокурора щодо завершення досудового розслідування за підозрою п’ятого Президента України:

13260089 1013484595354637 523691465419455425 N
Олена Мельник Редактор, юрист, Резонанс