» ДБР повідомили про імовірний злочин ексгенпрокурора Луценка

21 березень 2023, Вівторок, 06:09

ДБР повідомили про імовірний злочин ексгенпрокурора Луценка

10 Грудня 2019г.
640x439
Фото: АРГУМЕНТ

Відомий журналіст Володимир Бойко направив до Державне бюро розслідувань повідомлення (у порядку ст. 214 КПК України) про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 365 КК України колишнім генеральним прокурором Юрієм Луценком.

- Юрій Віталійович нині любить розповідати, як під час зустрічі в січні 2017 року колишній посол США Марі Йованович зажадала від нього незаконно закрити кримінальне провадження відносно Віталія Каська. Дійсно, такий факт мав місце. Але пан Луценко забуває розповісти, як же ж він відреагував на це прохання – вчинив злочин, виконавши забаганку Йованович, чи утримався від порушення закону? Сподіваюсь, що відповідь на це питання буде встановлена слідчим шляхом, - написав журналіст у соцмережі Facebook 10 грудня 2019 року, передає Резонанс.

Бойко додав, що "з урахуванням того, що слідчі ДБР не мають звички виконувати настанови ст.214 КПК України й не реєструють повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення, я, про всяк випадок, зразу ж направив у суд скаргу на бездіяльність слідчого ДБР. Тому можна не сумніватись, що Юрію Віталійовичу доведеться ходити на допити й пояснювати під протокол, яким чином Каську вдалось уникнути кримінальної відповідальності".

До цього він додав текст повідомлення про злочин до ДБР.

У заяві до Бюро розслідувань Бойко, зокрема, вказав: "За два дні після реєстрації кримінального провадження Касько звільнився з Генеральної прокуратури України, 8 квітня 2016 року йому було повідомлено про підозру, але на час зустрічі Йованович з Луценко слідство ще тривало (розслідування вело Печерське районну управління поліції Києва, куди Луценко передав справу Каська, як тільки став у травні 2016 року генеральним прокурором), оскільки були виявлені нові епізоди шахрайства.

Так, наприклад, виявилось, що Касько в 2005 році отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю на підставі підроблених документів. Заява на ім’я голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатів Закарпатської області з проханням допустити до складання кваліфікаційного іспиту було написано іншою особою, підпис Каська є підробленим.

Саме це кримінальне провадження Йованович і зажадала закрити. Це підтверджують не тільки люди, які були присутніми під час її зустрічі з Луценком, але й подальші події".

Повідомлення до ДБР подано 4 грудня 2019 року.

РОЗСЛІДУВАННЯ ПРОКУРОРСЬКОЇ КОРУПЦІЇ ТА ІНШИХ ЗЛОЧИНІВ У ВЛАСНИХ ЛАВАХ БУДУТЬ ПРІОРИТЕТНИМИ, — КАСЬКО